18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin rozpęta apokalipsę?

Biden mówi o III wojnie światowej! "Rosjanie zaczną strzelać i..."

11.02.2022  20:19
Putin rozpęta III wojnę światową? Joe Biden ostrzega przed katastrofą
Putin rozpęta III wojnę światową? Joe Biden ostrzega przed katastrofą Fot: AP/Associated Press/East News

Wojna w Europie wisi na włosku, a Polska i Ukraina w każdej chwili mogą zostać zaatakowane przez Rosję. Prezydent USA Joe Biden ostrzega, że jeśli padną pierwsze strzały, to może rozpocząć się III wojna światowa. Zaapelował o natychmiastową ewakuację Amerykanów z Ukrainy. 

Joe Biden komentuje napiętą sytuację w Europie. W rozmowie ze stacją telewizyjną NBC zaapelował do Amerykanów, by natychmiast ewakuowali się z Ukrainy. Ostrzegał, że „sprawy mogą zacząć rozwijać się w szalonym tempie”. Czyżby już miał informacje potwierdzające, że Rosja przeprowadzi inwazję na Ukrainę? Jednocześnie zaznaczył, że nie ma mowy, by wysłał do Europy Wschodniej amerykańskie siły powietrzne w celu ewakuacji Amerykanów, jeśli Putin rozpocznie inwazję. W tymym czasie wysyła kolejnych żołnierzy do Polski, grając Putinowi na nosie.

Biden ostrzega - możliwa III wojna światowa!

To kolejna taka odezwa Bidena do amerykańskich obywateli pozostających na ukraińskim terytorium. Wcześniej prosił ich o ewakuację podczas konferencji po spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olofem Scholzem. O to samo apeluje również ambasada USA w Kijowie, prosząc, by ci, którzy znajdują się na Ukrainie, wyjechali z niej wykorzystując komercyjne bądź prywatne środki transportu".

Okazuje się, że możliwy konflikt militarny nie będzie dotyczył jedynie Rosji i krajów europejskich jak Polska i Ukraina. Zdaniem Joe Bidena, "kiedy Amerykanie i Rosjanie zaczną strzelać do siebie, będziemy mieć wojnę światową". Dodał również, że "nawet jeśli Putin jest na tyle głupi, by wejść do Ukrainy, jest też na tyle mądry, by nie zrobić nic, co negatywnie wpłynęłoby na obywateli USA". 

Działania zbrojne mogą zacząć się w każdej chwili i bez ostrzeżenia i zdecydowanie ograniczyłyby możliwości ambasady USA do świadczenia usług konsularnych, w tym pomocy obywatelom USA w opuszczeniu Ukrainy – bije na alarm Pentagon.