18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nacisk na Rosję"

Biden wysyła żołnierzy. Wojna w Europie?

29.01.2022  11:18
Biden wysyła wojsko do Europy. Putin odpowie wojną?
Biden wysyła wojsko do Europy. Putin odpowie wojną? Fot: AP/Associated Press/East News

 Wybuchnie nowa wojna w Europie? Rosja w każdej chwili może zaatakować Polskę i Ukrainę, a w ewentualny konflikt włącza się USA. Joe Biden podjął decyzję i wyśle żołnierzy do Europy Wschodniej. Sprowokuje Putina do ataku?

Ukrainie w każdej chwili grozi inwazja ze strony Rosji, a do tego Putin rozmieszcza armię wojska blisko polskiej granicy. Od tygodnia Joe Biden zapowiadał, że może wysłać dodatkowe wojska do Europy Wschodniej. Mówiło się, że do naszego kraju może trafić nawet 50 tysięcy dodatkowych amerykańskich żołnierzy. Wreszcie zapadły konkretne decyzje!

Amerykańskie wojska w Europie. Biden wyśle "niewiele"

Nie ma jednak co liczyć na wielką amerykańską armię, która będzie broniła nas przed Rosjanami. Joe Biden zapowiedział, że do Europy Wschodniej wyśle niewielu żołnierzy. Mają być dodatkowym środkiem nacisku na rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który według Amerykanów mógłby zaatakować Ukrainę w lutym. Szef Pentagonu wierzy, że z Putinem wciąż można negocjować, a tymczasem rosyjski prezydent umieścił pod ukraińską granicą już 120 tysięcy żołnierzy.

Niedługo wyślę amerykańskie wojska do Europy Wschodniej i krajów NATO. Niewiele - zapowiedział Joe Biden, gdy wysiadał z samolotu wracając z Pensylwanii.

Co istotne, USA nie wyśle żołnierzy na Ukrainę. Amerykanie udzielą jedynie pomocy wojskowej w razie ewentualnej walki z Rosją.

Jeśli Rosja dokona inwazji na Ukrainę, zapłaci za to cenę w postaci ofiar i innych znaczących skutków – ostrzega szef połączonych sztabów gen. Mark Milley.

Czytaj także