18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koszmar

Samolot zestrzelony? "Mogło dojść do pomyłki". Zginęło 176 osób

08.01.2020  13:40
Samolot zestrzelony? "Mogło dojść do pomyłki". Zginęło 176 osób
Samolot zestrzelony? "Mogło dojść do pomyłki". Zginęło 176 osób Fot: AP/Associated Press/East News

Szokujące doniesienia niemieckiego Bild. Dziennik podaje, że ukraiński samolot, który nad ranem rozbił się w Iranie, mógł zostać zestrzelony!

Samolot Boeing 737-800 linii lotniczych Ukrainian International Airlines tuż po starcie z lotniska w Teheranie stanął w płomieniach. Chwilę później spadł na ziemię i wybuchł. W katastrofie zginęło 167 pasażerów i 9 członków załogi.

Ambasada Ukrainy w Iranie poinformowała, że katastrofa nie była wynikiem ataku terrorystycznego. Informacja ta jednak została wycofana... Na jej miejsce pojawił się komunikat, z którego wynikło, że sprawa jest wyjaśniana, a wszelkie wcześniejsze doniesienia są nieoficjalne.

Samolot zestrzelony?

W ostatnim tygodniu nasilił się konflikt między Iranem i USA. Donald Trump nakazał zabicie irańskiego przywódcy Kassema Sulejmaniego. Po zamachu Iran zapowiedział krwawą zemstę. W nocy z wtorku na środę siły irańskie ostrzelały bazy USA w Iraku.

Niemiecki "Blid" sugeruje, że katastrofa samolotu i konflikt Iranu z USA mają ze sobą związek. Twierdzą, że Boeing być może został przypadkowo zestrzelony przez Iran. Siły zbrojne miałyby pomylić go z amerykańską rakietą bądź samolotem. Za takim scenariuszem przemawia fakt, że do katastrofy doszło tuż po bombardowaniu baz amerykańskich - Iran mógł spodziewać się odwetu!

Bild/printscreen

Samolot był sprawny

Bild sugeruje, że niemożliwym jest natychmiastowe zbadanie przyczyn katastrofy. Tymczasem Iran już chwilę po wybuchu informował, że w Boeingu doszło do usterki technicznej.

Wiadomo, że odnaleziono dwie czarne skrzynki z rozbitego samolotu. Obie mają być częściowo uszkodzone.Władze Iranu już zapowiedziały, że nie przekażą ich "swoim wrogom".

Nie przekażemy czarnych skrzynek konstruktorowi (tj. Boeingowi - PAP) i Amerykanom

- oświadczył szef irańskiego urzędu Ali Abedzadeh.

Ukraińskie linie lotnicze twierdzą tymczasem, że ich maszyna w momencie startu była zupełnie sprawna.

logo Tu się dzieje