18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Bill Gates nie żyje. Odszedł po wieloletniej chorobie

16.09.2020  11:45
Bill Gates senior nie żyje
Bill Gates senior nie żyje Fot: Shutterstock

Nie żyje Bill Gates - senior. Ojciec założyciela Microsoftu odszedł 14 września. O stracie poinformował sam Bill Gates junior, na swoim blogu "GatesNotes".

Bardzo smutne wieści dla branży i wszystkich fanów Billa Gates'a, filantropa, potentata informatycznego i współzałożyciela firmy Microsoft. W poniedziałek 14 września zmarł jego 94-letni ojciec, Bill Gates. Mężczyzna przez lata odgrywał ważną rolę w działalności społecznej i karierze syna, a także wspierał powstawanie firmy Microsoft.

Bill Gates zmarł po długiej chorobie

O śmierci ojca Bill Gates junior poinformował na swoim blogu "GatesNotes" we wtorek. W osobistym wpisie wyznał, że śmierć taty nie była dla rodziny szokiem. Przez lata senior zmagał się z poważną chorobą, a w ostatnim czasie stan jego zdrowia znacznie się pogorszył. 94-latek cierpiał na Alzheimera.

Mieliśmy bardzo dużo szczęścia, mając u boku tak wspaniałego człowieka przez tyle lat - napisał Bill Gates junior.

Bill Gates senior przez lata pracował jako prawnik. W wieku 69 lat zamiast przejść na emeryturę, zaangażował się w pracę syna i wsparcie jego fundacji. W pierwszych latach działalności Microsoftu udzielał porad prawnych firmie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej