18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Razem znajdą raj na ziemi?

Biskup bierze ślub z porno satanistką. Kościół w szoku

15.10.2021  19:55
Egzorcysta porzucił Kościół dla erotycznej pisarki. Stairway to heaven czy highway to hell?
Egzorcysta porzucił Kościół dla erotycznej pisarki. Stairway to heaven czy highway to hell? Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Egzorcysta i biskup diecezji Solsona koło Lleidy w hiszpańskiej Katalonii, 52-letni Xavier Novell zrezygnował ze swojej funkcji. Najwyraźniej postanowił zapewnić sobie raj na ziemi i opętała go miłość, bo zamierza poślubić autorkę powieści satanistyczno-erotycznych. 

Biskup Xavier Novell w sierpniu zaskoczył wszystkich, gdy zrezygnował z pełnionej funkcji. Jak wynika ze źródeł sądowych, znowu chce wprawić świat w osłupienie, bo zamierza wkrótce zawrzeć związek małżeński. Wybranką jego serca jest Silvia Caballol, 38-letnia psycholog, autorka powieści o tematyce satanistyczno-erotycznej.

Egzorcysta bierze ślub z erotyczną pisarką. Szokujący romans

Jak podają dziennik "La Vanguardia" i Polsat News, w urzędzie cywilnego w Surii koło Barcelony zostały złożone dokumenty w celu zawarcia związku małżeńskiego. Zgodnie z edyktem podpisanym przez sędziego, jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia prawne, co do związku byłego biskupa i pisarki o skrajnych poglądach, w ciągu 15 dni powinien złożyć donos w urzędzie.

Hiszpańskie media przypominają, że Xavier Novell odszedł z diecezji z „powodów osobistych”. W odręcznej notatce poinformował, że nikt nie chciał z nim rozmawiać i musiał zmienić numer telefonu komórkowego. Papież Franciszek przyjął rezygnację Novella z funkcji ordynariusza 23 sierpnia, a teraz byłego biskupa oczekuje długi i skomplikowany proces sekularyzacji. Wiadomo również, że ex-duchowny nie pobiera przysługującego mu wynagrodzenia kościelnego, a obecnie poszukuje pracy jako inżynier agronom. Ostatnio jego CV odrzuciła firma związana z badaniami genetyki świń w El Bages koło Barcelony.

Zakazany owoc i miłość w Kościele

Później okazało się, że Novell zamiast Bogu, wolał oddawać się wspomnianej Caballol, która jest matką dwójką dzieci, a do tego rozwiodła się z muzułmaninem. Zasłynęła powieścią „Piekło pożądania Gabriela”, pełną erotyki, satanizmu, sadyzmu, psychopatii i poruszającą temat sekt.

Novell był jednym z najmłodszych hierarchów w Hiszpanii, został biskupem w wieku 41 lat. Był znany w kraju ze względu na wcześniejsze liczne wystąpienia w mediach, w których dał się poznać jako konserwatysta, przeciwnik homoseksualizmu i aborcji, zwolennik niepodległości Katalonii. W 2017 roku był krytykowany za wypowiedzi o rzekomym psychologicznym podłożu skłonności homoseksualnych. Wywołał także polemikę swoją krytyką aborcji, która nazwał „ludobójstwem” i „okropnym przestępstwem”. Od 2015 roku był egzorcystą – przypomina Polsat News.

Czytaj także