18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Imprezowicz w sutannie

Biskup złożył rezygnację. "Odwiedzał bary dla gejów"

22.07.2021  21:43
Biskup korzystał z aplikacji randkowej dla gejów
Biskup korzystał z aplikacji randkowej dla gejów Fot: AM113/Shutterstock

Sekretarz episkopatu ustąpił ze stanowiska po tym, jak ujawniono, że regularnie bywał w barach dla gejów, a także korzystał z aplikacji randkowych. Jego zwierzchnik zapewnia, że nie doszło do żadnych przestępstw seksualnych.

Sprawę nagłośnił portal Pillar, który zapewnia, że ma dostęp do danych pochodzących z telefonu komórkowego księdza Jeffreya Burilla. Według uzyskanych informacji sekretarz amerykańskiego episkopatu odwiedzał gejowskie bary, a także korzystał z aplikacji randkowej Grindr.

Analiza danych dotyczących portfela Burrilla pokazała, że odwiedzał on bary dla gejów i prywatne rezydencje, wykorzystując aplikację do spotkań w różnych miastach w latach 2018-20 - poinformował katolicki portal The Pillar.

Po opublikowaniu tych doniesień ksiądz Jeffrey Burrill podjął decyzję o rezygnacji. Do tej pory nie podał przyczyn odejścia ani nie skomentował postawionych mu zarzutów.

Biskup używał aplikacji randkowych

Według seriwsu The Pillar ks. Burrill przez ostatnie miesiące odgrywał ważną rolę w "koordynowaniu odpowiedzi biskupów amerykańskich na skandale związane z seksualnym wykorzystaniem małoletnich przez ludzi kościoła w 2018 roku".

Jesienią ubiegłego roku prałat spotkał się nawet z papieżem Franciszkiem, aby omówić skandale, związane między innymi z tuszowaniem pedofilii w Kościele. Sprawa została nagłośniona wtedy dzięki raportowi McCaricka, który ujawnił liczne skandale dotyczące pedofilii i molestowania seksualnego wśród kleru.

Czytaj także