18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia...

Błędna decyzja ws. szczepień AstraZenecą. Zmarło 13 osób

02.05.2021  12:20
Rząd podjął błędną decyzję
Rząd podjął błędną decyzję Fot: arda savasciogullari/Shutterstock

Coraz więcej ekspertów i lekarzy uważa, że decyzja holenderskiego rządu o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca była wielkim błędem. Uczeni wyliczyli, że w wyniku tego zarządzenia zginęło co najmniej 13 osób.

W marcu holenderski minister zdrowia podjął decyzję o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Kontrowersyjne zarządzenie tłumaczono pojawieniem się doniesień o przypadkach występowania małopłytkowości i zakrzepicy u zaszczepionych pacjentów.

Sprawę skomentowali naukowcy z kilku prestiżowych placówek medycznych. W ostatnim numerze "The Dutch Journal of Medicine" badacze przyznali, że tymczasowe wstrzymanie szczepień było wielkim błędem.

Wstrzymanie szczepień AstraZenecą było błędem

Holenderscy lekarze twierdzą, że "wstrzymanie podawania szczepionki przyniosło większe szkody niż jakiekolwiek skutki uboczne, którym udało się zapobiec".

Korzyści wynikające ze szczepienia szczepionką AstraZeneca znacznie przewyższają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Politycy i społeczeństwo muszą być tego świadomi i dopilnować, aby decyzje były uzasadnione w obiektywny sposób - podsumowali specjaliści.

Badacze wyliczyli, że wstrzymanie szczepień brytyjskim preparatem doprowadziło do śmierci 13 osób zakażonych COVID-19. Dodatkowo w rezultacie tej decyzji do szpitali trafiło 90 osób, z czego ponad 30 na oddziały intensywnej terapii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze