18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złe wieści

Bojownicy z Syrii jadą do Ukrainy! Pomogą NIE TYM, CO TRZEBA

Emilia Waszczuk
01.04.2022  13:18
Bojownicy z Syrii pomogą Rosji
Bojownicy z Syrii pomogą Rosji Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Władimir Putin znalazł sojuszników i planuje ściągnąć do Ukrainy tysiące brutalnych bojowników. To żołnierze z Syrii, w tym członkowie elitarnej jednostki "Siły Tygrysów".

Wojna w Ukrainie trwa już pięć tygodni i jak na razie nie widać, by miała się szybko zakończyć. Fakt - Rosjanie zmienili strategię i teraz mają skupić się na obwodach Ługańsku i Donbasie, a co za tym idzie, zmniejszają działania m.in. pod Kijowem, ale i tak prowadzą krwawą i pozbawioną humanitaryzmu wojnę. Albo raczej rzeź niewinnej niczemu ludności

Władimir Putin wie już, że armia rosyjska do pokonania Ukraińców nie wystarczy, zaczął więc szukać dodatkowych rozwiązań. Do walki na wschodzie Ukrainy ściągnął między innymi bojowników z Czeczenii. A teraz Syryjczyków.

Syryjscy bojownicy pomogą Rosji

Mowa o bojownikach z Syrii, którzy wcześniej ramię w ramię walczyli z Rosjanami w wojnie syryjskiej, po stronie Baszara al-Asada. Jak podaje "The New York Times", pierwszy oddział liczący około 300 żołnierzy, jest już w Rosji i przejdzie specjalne szkolenie. Kolejni żołnierze mogą być w drodze.

Co ważne, najemnicy, którzy już do Rosji dotarli, to elitarna jednostka należąca do dywizji syryjskiej znanej jako "Siły Tygrysów". Żołnierze Ci mieli podpisać półroczne kontrakty, dostać wypłaty w wysokości 1,2 tys. dolarów, premię 3 tys. po powrocie z misji i gwarancję rekompensaty dla rodzin w razie śmierci.

Tysiące Syryjczyków na służbę Putinowi

Od dłuższego czasu w Syrii trwać miała specjalna rekrutacja, która zgromadziła tysiące chętnych do walki. Według doniesień "The New York Times" wszyscy ochotnicy przeszli selekcję syryjskich służb bezpieczeństwa, a następnie zostali przekazani Rosji. Każdy śmiałek dostać ma za udział w wojnie rosyjsko-ukraińskiej 1-2 tysiące dolarów miesięcznie.

W sumie Kreml planuje zwerbować aż 16 tysięcy bojowników z Syrii - miał ujawnić NYT anonimowy informator, jeden z werbujących. Zdradza też, że Rosjanie szukają mężczyzn w wieku od 20 do 45 lat, ważących nie więcej niż 90 kg, najlepiej z doświadczeniem bojowym.