18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sceny jak z "Gry o tron"

Masakra na ulicach. Burmistrz zlinczowana przez tłum [WIDEO]

Wojciech Kozicki
08.11.2019  17:30
Publiczny lincz na burmistrz w Boliwii - jest winna śmierci studenta?
Publiczny lincz na burmistrz w Boliwii - jest winna śmierci studenta? Fot: YouTube

Brutalne sceny w Boliwii. Burmistrz miasta Vinto została wywleczona z ratusza i zlinczowana. Patricia Arce musiała przejść boso przez miasto i ogolono jej głowę na łyso.

Boliwia i wściekły tłum atakujący ratusz w Vinto. Mieszkańcy miasta uważają, że burmistrz Patricia Arce (MAS - Ruch na rzecz socjalizmu) jest winna śmierci 20-letniego studenta Limberta Guzmana, który brał udział w protestach przeciwko prezydentowi Evo Moralesowi. Zginął podczas starć z policją.

Rozjuszony tłum wtargnął do ratusza i porwał Arce. Zmuszono ją do podpisania rezygnacji, ale najpierw musiała iść boso przez miasto i ogolono jej głowę. Została też oblana czerwoną farbą. Jej biuro zdemolowano i podpalono. Gdy kobieta dotarła do mostu i na klęczkach podpisała rezygnację, oddano ją w ręce policji.

Walki z policją w Boliwii

Jak podaje BBC, gdy niedawno przeciwnicy prezydenta zablokowali most w Vinto, policja używał siły. Mieszkańcy miasta twierdzą, że to właśnie Patricia Arce wydała rozkaz, by przepędzić demonstrantów. W wyniku starć zginął wspomniany Guzman. Wykonano sekcję i ustalono, że zmarł z powodu pęknięcia czaszki spowodowanego wybuchem lub wystrzałem.

Boliwia i zlinczowana burmistrz - WIDEO: