18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmar lekarzy

Supernosicielka koronawirusa zakaziła tysiące osób. Groza w kraju

02.09.2020  15:27
Supernosicielka koronawirusa zakaziła tysiące osób. Groza w kraju
Supernosicielka koronawirusa zakaziła tysiące osób. Groza w kraju Fot: Syda Productions/Shutterstock

Brazylia jest w dużym szoku. To w tym kraju odkryto, że możliwe jest bycie supernosicielem koronawirusa. Pewna kobieta pracująca w służbie zdrowia mogła zarazić tysiące osób.

Brazylia od wielu tygodni walczy z pandemia. W całym kraju sytuacja nie jest najlepsza, a zachorowań jest naprawdę sporo z tej przyczyny pojawiają się coraz to nowe fakty na temat samego patogenu.

To właśnie w tym kraju doszło do odkrycia, które mocno zszokowało lekarzy. Pewna kobieta pracująca w szeregach służby zdrowia od pięciu miesięcy jest nosicielką aktywnej formy wirusa Sars-CoV-2. Nie miała żadnych, niepokojących objawów, które mogłyby wskazywać na tak duży problem.

Brazylia: Supernosicielka koronawirusa zakaziła tysiące osób?

Kobieta zaraziła się w marcu 2020 roku i wtedy przechorowała COVID-19. Jak się okazało, w sierpniu 2020 roku dalej miała wirusa w swoim organizmie, chociaż po drodze nie uległa reinfekcji. Sytuację potwierdziły służby medyczne stanu Rio de Janeiro w południowo-wschodniej Brazylii. 

To prawdziwy koszmar lekarzy - przez pięć miesięcy kobieta mogła zakazić tysiące osób. Wszyscy są przekonani, że ten przypadek przejdzie do historii medycyny. Nie wiadomo, dlaczego Brazylijka przez 152 dni nie pozbyła się zakażenia ze swojego organizmu oraz jak wiele istnieje podobnych przypadków.

To najdłuższy dotychczas stwierdzony na świecie przez służby medyczne przypadek choroby wskutek infekcji koronawirusem

– podsumowali naukowcy z brazylijskiej uczelni. 

Podstawowym błędem, którego cała Brazylia jest świadkiem, było to, że kobieta wróciła do pracy bez ponownych testów już po tym, jak skończyły się u niej objawy COVID-19. Uznano, że jest już zdrowa, ponieważ nie występowały żadne symptomy świadczące o zakażeniu. 

Do szokującego odkrycia doszło przez przypadek, gdy przeprowadzono grupowe teksty dla pracowników medycznych, którymi objęto ponad 3 tys. osób. Jak wielu rzeczy o koronawirusie jeszcze nie wiemy? Czas pokaże.

Przeczytaj więcej
Komentarze