18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zderzenie samolotu z ptakiem?

Awaryjne lądowanie samolotu Wizz Air. Polacy na pokładzie

Wojciech Kozicki
02.08.2021  17:02
Lot z Bułgarii do Polski zawrócony. Wizz Air przeprasza za awaryjne lądowanie
Lot z Bułgarii do Polski zawrócony. Wizz Air przeprasza za awaryjne lądowanie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Bułgaria. Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Burgas. Potwierdzono informację, że na pokładzie maszyny linii Wizz Air, lecącej do Warszawy, znajdowali się Polacy. Czy nastąpiło zderzenie samolotu z ptakiem?

Awaryjne lądowanie na lotnisku w Burgas. Samolot Wizz Air lecący z Bułgarii do Polski musiał zawrócić. Przewoźnik przeprosił już za niedogodności, ale podkreślił, że najważniejsze jest dla niego bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi. Prawdopodobnie doszło do zderzenia samolotu z ptakiem.

Awaryjne lądowanie samolotu z Bułgarii do Polski

Jak podaje Polsat News, Airbus A320-232 należący do Wizz Air wystartował z lotniska w Burgas o 10:20 czasu lokalnego. Podróż do Warszawy miała trwać ok. 2 godziny, ale tuż po starcie maszyna musiała zawrócić na lotnisko. Żaden z pasażerów nie został poszkodowany. Jeden przekazał mediom, że „usłyszano uderzenie z prawej strony, po czym silnik zaczął warkotać”.

Samolot wylądował bez zakłóceń i obecnie przechodzi przeglądy serwisowe. Aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas – uspokaja Wizz Air w oświadczeniu przesłanym Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej