18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra...

Tragiczny pożar autokaru! Pasażerowie spłonęli żywcem

23.11.2021  09:56
Pożar autokaru w Bułgarii
Pożar autokaru w Bułgarii Fot: PAP

Autokar przewożący turystów z Macedonii Północnej stanął w płomieniach na bułgarskiej autostradzie. Jak informują media, w wyniku zdarzenia zginęło 46 osób. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, nieopodal wsi Bosnek (Bułgaria). Szczegóły zdarzenia przekazał Nikołaj Nikołow z wydziału bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Co najmniej 45 osób zginęło po tym, jak autobus zapalił się, a potem rozbił. Albo rozbił się, a następnie zapalił - poinformował Nikołow.

Autokarem podróżowały 53 osoby. Siedmiu pasażerów trafiło do szpitala, ich stan oceniany jest jako stabilny.

Tragiczny wypadek w Bułgarii

Według wstępnych doniesień autokarem podróżowali obywatele Macedonii Północnej. W trakcie zdarzenia większość pasażerów już spała, przez co liczba ofiar była większa. Zginęło 46 osób, w tym 12 dzieci.

Jestem przerażony. To taka wielka tragedia. Wszyscy spali. Jeden z pasażerów, z którym rozmawiałem przez telefon, powiedział mi, że doszło do wybuchu. Siedem osób zdołało wybić okno i wydostać się z płonącego pojazdu - przekazał Zoran Zaew, premier Macedonii Północnej.

Macedoński minister spraw zagranicznych poinformował, że turyści podróżujący autokarem jechali do Turcji na wypoczynek. Identyfikacja ofiar jest utrudniona, gdyż ciała "spaliły się na popiół".

Przyczyna tragedii nie jest jeszcze znana. Według nieoficjalnych informacji do katastrofy doprowadziła awaria techniczna pojazdu lub błąd ludzki.