18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec samowolki

Burmistrz zakazał psom szczekania w nocy. Będą kary

Bartłomiej Ciepielewski
20.05.2021  14:45
Zakaz szczekania we Włoszech
Zakaz szczekania we Włoszech Fot: Odor Zsolt/Shutterstock

Burmistrz miasteczka Recoaro wydał zaskakujący zakaz. Wszystkie tamtejsze psy będą musiały mieć się na baczności, gdyż za szczekanie w nocy mogą dostać mandat. Przeciwko nowemu przepisowi protestują obrońcy praw zwierząt.

Władze miasteczka Recoaro przyjęły przepis zakazujący psom szczekania w nocy. Zmiany zostały podyktowane napływającymi skargami mieszkańców na zakłócanie ciszy nocnej.

Od teraz za złamanie rozporządzenia właścicielom czworonogów grozi kara w wysokości od 25 do 500 euro. Część mieszkańców uważa przepis za absurdalny.

Włoskie władze zakazały psom szczekania

Samorząd tłumaczy, że nocne szczekanie psów zakłóca spokój, prowadzi do bezsenności oraz negatywnie wpływa na zdrowie osób starszych.

Przeciw nowemu rozporządzeniu protestuje między innymi urząd ochrony zwierząt Enpa, który wyraził zaniepokojenie nowymi przepisami. Urzędnicy twierdzą, że część właścicieli czworonogów podejmie radykalne kroki, aby je uciszyć.