18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

Była premier w ciężkim stanie w szpitalu. Ma COVID-19

23.08.2020  16:21
Była premier zakażona koronawirusem
Była premier zakażona koronawirusem Fot: AFP/EAST NEWS

Była premier w bardzo złym stanie z powodu koronawirusa. Lekarze próbują wyleczyć ją z COVID-19, jednak stan polityk uznają za ciężki.

Kolejne złe wieści z Ukrainy. Koronawirus SARS-COV-2 dopadł tam już pierwszą damę Ołenę Załenską, teraz z zakażeniem walczy była premier Julia Tymoszenko. 

Prawie 60-letnia polityk, założycielka i liderka partii Batkiwszczyna, leczona jest z COVID-19 w szpitalu, niestety współpracownicy polityk potwierdzają, że choroba przebiega u niej ciężko. - Tak, niestety to prawda. Test wykazał, że Julia ma COVID-19. Jej stan jest oceniany jako ciężki. Ma gorączkę sięgającą 39 stopni C. Walczy! - napisała na Facebooku rzeczniczka prasowa Julii Tymoszenko Maryna Soroka.

Koronawirus na Ukrainie

Jak podaje "Ukraińska Prawda" (informacje te nie są jednak potwierdzone) zakażenie koronawirusem potwierdzono także u córki Julii Tymoszenko - Eugenii i jej męża Artura Czeczotkina. Z kolei "Dzerkało Tyżnia" podaje, że Julia Tymoszenko z bardzo wysoką gorączką zmaga się już od trzech dni.

Na Ukrainie podobnie jak w Polsce odnotowywane są w ostatnich dniach rekordowe dzienne liczby zakażeń. Różnicę stanowi liczba zdiagnozowanych przypadków - u naszych wschodnich sąsiadów potwierdza się ich nawet 2 000 dziennie, a od początku pandemii wykryto już ponad 100 000 zakażeń.

Przeczytaj więcej
Komentarze