18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Była w ciąży bliźniaczej, chciała usunąć jedno dziecko. Tragiczna pomyłka

23.09.2019  18:24
Była w ciąży bliźniaczej, chciała usunąć jedno dziecko. Tragiczna pomyłka
Była w ciąży bliźniaczej, chciała usunąć jedno dziecko. Tragiczna pomyłka Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ciąża była spełnieniem marzeń tej kobiety. Kiedy jednak dowiedziała się, że jedno z jej bliźniąt jest chore - podjęła dramatyczną decyzję. Tragiczna pomyłka lekarzy zdruzgotała ją zupełnie. 

Pochodząca z Australii Victoria czekała na rozwiązanie ciąży bliźniaczej, która napełniała ją wielką radością. Niestety, w którymś momencie kobieta dowiedziała się, że jedno z jej dzieci będzie chore. Skłoniło ją to do podjęcia dramatycznej decyzji.

Tragiczna pomyłka lekarzy

Victoria zdecydowała się poddać aborcji, w wyniku której jej chore dziecko miałoby się nie urodzić. Do takiego kroku zmusiła ją sytuacja - podczas rutynowego badania USG matka dowiedziała się, że jedno dziecko zagraża drugiemu. 

Kobieta poddała się zabiegowi w jednej ze specjalistycznych klinik w Sydney. Nie chciała stracić dwójki dzieci i starała się uratować chociaż jedno istnienie. Lekarze podali jej zastrzyk z trucizną, która miała zakończyć nienarodzone życie chorego bliźniaka. Wtedy doszło do dramatycznej pomyłki.

Medyk wbił się nie w to miejsce, co trzeba i ranił zdrowe dziecko. Natychmiast zdecydowano o cesarskim cięciu i starano się je uratować - niestety, bezskutecznie. Ostatecznie Victoria utraciła dwoje swoich dzieci.

Poszłam do szpitala z dwojgiem dzieci, teraz nie mam żadnego. Ból usunięcia chorego dziecka był niewyobrażalny, to co się stało było dla mnie prawdziwym dramatem - wyznawała matka.

Victoria pozwała szpital i wygrała tę sprawę - niemniej sama twierdzi, ze nie wynagrodziło jej to krzywdy, którą przeżyła. 

Czytaj także