18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID ATAKUJE

BYŁY PREMIER ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM. Trafił do szpitala

04.09.2020  11:44
Były premier Silvio Berlusconi ma COVID-19
Były premier Silvio Berlusconi ma COVID-19 Fot: Flavio Lo Scalzo/AGF/REX/Shutterstock

Były premier zakażony koronawirusem. Chorobę potwierdziły dwa testy laboratoryjne. Teraz polityk trafił do szpitala z obustronnym zapaleniem płuc.

Kolejny znany polityk zakażony koronawirusem! Ostatnio świat obiegła wieść o ciężkim stanie byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, później zmarł jeden z największych polityków Indii, były prezydent Pranab Mukherjee. Teraz testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 u byłego, trzykrotnego premiera Włoch.

Silvio Berlusconi przeszedł dwa testy w kierunku koronawirusa - oba okazały się pozytywne. 83-letni były polityk został przewieziony do szpitala, gdzie przejść ma kolejne badania i poddany zostanie leczeniu. Już wiadomo, że cierpi na COVID-19.

Silvio Berlusconi ma koronawirusa

Silvio Berlusconi został przyjęty do szpitala w Mediolanie, gdzie potwierdzono u niego wczesne, obustronne zapalenie płuc. Forza Italia twierdzi, że na dodatkowe badania został wysłany zapobiegawczo, jednak agencja Ansa donosi o rozwijającym się COVID-19. Sam Berlusconi w czwartek łączył się online ze swoimi zwolennikami. Poinformował ich, że czuje się dobrze i minęły mu już gorączka i uciążliwy ból.

Jak informuje prywatny lekarz byłego premiera, Silvio Berlusconi poddał się testom na obecność koronawirusa SARS-COV-2 po powrocie z wakacji na Sardynii. Polityk po zdiagnozowaniu u niego zakażenia, przebywał w izolacji w swoim domu w Arcore.

Koronawirus u polskich polityków

W czwartek na jaw wyszło, że koronawirusem SARS-COV-2 zakażona jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. Pani polityk nie zamierzała informować o tym opinii publicznej - podobnie jak inni koledzy z partii rządzącej, przyznała się dopiero po przeciekach do mediów, gdy te zaczęły dopytywać o chorobę. W Prawie i Sprawiedliwości koronawirusa zdiagnozowano także u Witolda Czarneckiego, Jacka Osucha i Edwarda Siarki

Wśród polityków opozycji koronawirusem zakaził się między innymi polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki. Kilka dni później badania wykazały, że chory jest też jego kolega z partii Andrzej Grzyb. Koronawirusa potwierdzono także u Ryszard Bobera z Koalicji Polskiej-PSL oraz Artura Dunina z KO.