18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest źle...

Były prezydent w ciężkim stanie. Walczy o życie w szpitalu

18.11.2021  11:45
Były prezydent Gruzji w krytycznym stanie
Były prezydent Gruzji w krytycznym stanie Fot: Thaiview/Shutterstock

Lekarze przekazali, że stan zdrowia byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego oceniany jest jako krytyczny. Polityk od ponad miesiąca prowadzi strajk głodowy, twierdząc, że stał się więźniem politycznym.

Micheil Saakaszwilii pełnił urząd prezydenta w latach 2004-2007 oraz 2008-2013. Były przywódca Gruzji po zakończeniu kadencji trafił na celownik wymiaru sprawiedliwości. Ostatecznie osądzono, że w trakcie sprawowania władzy dopuścił się licznych nadużyć, przez co po powrocie do kraju miał trafić za kratki.

Były prezydent zignorował jednak ostrzeżenia i wrócił 1 października do Gruzji, by zmobilizować popierających go polityków do walki o triumf w wyborach samorządowych. Tego samego dnia 53-latek został zatrzymany, a następnie umieszczony w więzieniu.

Micheil Sakaszwili w stanie krytycznym

Saakaszwili po umieszczeniu w więziennej placówce rozpoczął strajk głodowy. Jak twierdzi, stał się więźniem politycznym, którego władza chce "zniszczyć na polecenie Putina". Długotrwała głodówka protestacyjna sprawiła, że stan zdrowia byłego przywódcy uległ dramatycznemu pogorszeniu.

Obecny stan zdrowia pacjenta jest uważany za krytyczny - przekazała grupa lekarzy.

Medycy podkreślają, że szpital więzienny, który zajmuje się leczeniem Sakaszwiliego, "nie jest w stanie zaspokoić jego potrzeb medycznych".

Czytaj także
Przeczytaj więcej