18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje były prezydent. Zabił go koronawirus

31.08.2020  16:26
Koronawirus zabił byłego prezydenta Indii
Koronawirus zabił byłego prezydenta Indii Fot: Shutterstock

Kolejna ofiara koronawirusa SARS-COV-2. Nie żyje były prezydent, wybitny polityk Pranab Mukherjee. Zmarł w szpitalu.

Dramatyczne informacje. Nie żyje zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 polityk, były prezydent Indii Pranab Mukherjee. Mężczyzna odszedł w poniedziałek, w szpitalu w  New Delhi. Miał 85 lat.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u byłego przywódcy państwa 10 sierpnia. Od tego czasu Pranab Mukherjee przebywał w szpitalu wojskowym. Lekarze potwierdzili chorobę COVID-19 - Mukherjee cierpiał na silne, obustronne zapalenie płuc. Kilka dni temu wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono do respiratora.

Pranab Mukherjee - wybitny polityk

Lekarze z New Delhi poinformowali, że u byłego prezydenta w wyniku choroby płuc doszło do wstrząsu septycznego. W niedzielę stan polityka znacznie się pogorszył. Zmarł następnego dnia.

Pranab Mukherjee uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polityków w historii Indii. Prezydentem kraju był w latach 2012-2017, wcześniej dwukrotnie sprawował funkcję ministra finansów, był ministrem spraw zagranicznych, ministrem obrony, a także przewodniczącym obu izb parlamentu.

Zmarłego polityka pożegnali obecny prezydent Ram Nath Kovind oraz premier Narendra Modi.

Jego śmierć to koniec pewnej epoki - oświadczyło biuro obecnego prezydenta.

Pozostawił niezatarty ślad w historii rozwoju naszego narodu. Uczony par excellence, wybitny mąż stanu, był podziwiany przez przedstawicieli całego spektrum politycznego naszego kraju i wszystkich warstw społecznych - napisał na Twitterze premier.

Przeczytaj więcej
Komentarze