18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to wiele wyjaśnia

Znajomy Putina o jego obłąkaniu: jest tak szalony jak...

Emilia Waszczuk
18.03.2022  10:29
Putin jest obłąkany?
Putin jest obłąkany? Fot: AP/EAST NEWS

Były szef rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pytany był w rozmowie z MSNBC o szaleństwo swego starego druha, Władimira Putina. Polityk oznajmił: on jest jak lis.

Władimir Putin pod koniec lutego rozpętał przerażającą, krwawą wojnę w Ukrainie. Tyran nie liczy się z niczym, pozwala, wręcz nakazuje armii zrównywać z ziemią wioski i dzielnice mieszkalne miast, i mordować cywilów. Nie liczy się z życiem Ukraińców ani... Rosjan. Zwłoki rosyjskich żołnierzy pozostawiane są na pastwę losu i Ukraińców, Rosjanie ich albo nie zbierają, albo palą i ani myślą przygotowywać im pochówków. Ilu zginie? Nie ważne, byle tylko osiągnąć cel wyznaczony przez szalonego przywódcę.

Czy aby jednak na pewno przywódca ten jest szalony? Specjaliści różnych dziedzin medycyny prześcigają się w postawieniu diagnozy Władimirowi Putinowi. Jedni twierdzą, że jest psychopatą, inni, że cierpi na paranoje tak potężne, iż wszędzie widzi zagrożenie i stworzył sobie w głowie wroga, jeszcze inni przypisują mu choroby neurologiczne czy nowotwory, które miałyby dodatkowo wpłynąć na bezwzględność tyrana. Ale czy którakolwiek z tych teorii jest prawdziwa?

Putin nie jest obłąkany?

Dawny współpracownik Władimira Putina twierdzi, że nie. Były szef MSZ Rosji Andriej Kozyriew skusił się na rozmowę z amerykańską stacją MSNBC i oznajmił: Putin nie oszalał, nie jest niezrównoważony ani nieobliczalny. Jaki więc jest? Szczwany. Jak lis.

Andriej Kozyriew twierdzi, że Władimir Putin doskonale wie co robi, jest sprytny i postanowił wmówić Zachodowi swoje szaleństwo. Specjalnie zachowuje się jak człowiek obłąkany i nieobliczalny, by ludzie się go bali. Tak naprawdę doskonale wie, co robi i wszystko ma dokładnie zaplanowane.

Putin to szczwany lis, który pozuje na niezrównoważonego i nieobliczalnego. Pożyteczni idioci na Zachodzie próbują znaleźć mu bezpieczne wyjście z tej sytuacji, ale on sam potrafi o siebie zadbać

- oznajmił były szef rosyjskiej dyplomacji w rozmowie z MSNBC.
- Putin jest tak szalony, jak szalony jest szczwany lis - dodał Andriej Kozyriew.

Rosjanie wkrótce dowiedzą się prawdy

Mimo zapewnień, że ze zdrowiem (przynajmniej tym psychicznym) Władimira Putina jest wszystko w porządku, Kozyriew przyznał, że inwazja na Ukrainę nie do końca się udała. Coś poszło nie tak i Rosja nie będzie mogła długo udawać, że nie dzieje się nic złego. Jak na razie władze podtrzymują propagandę "misji pokojowej", zmieni się to jednak z czasem. Kiedy? Gdy Rosjanom do garnków zajrzy głód.

Putin przecenił swoje możliwości podboju, możliwości swojego wojska i nie docenił siły Ukrainy. [...] Kiedy lodówka Rosjan stanie się pusta, będziemy mieli już inną sytuację

- ocenił były szef MSZ Rosji.

Jego zdaniem rozdźwięk między przekazem Kremla a szarą rzeczywistością wkrótce będzie tak duży, że nie będzie już można ukrywać wojny przed ludźmi.