18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia w natarciu

COVID-19 WRACA. Masowe testy, punkty kontrolne, zamknięte metro

29.08.2022  21:41
Chiny: Covid-19 znowu wywoła światową pandemię?
Chiny: Covid-19 znowu wywoła światową pandemię? Fot: Lukasz Gdak/East News

Covid-19 nie był tylko złym snem. Niestety, pandemia koronawirusa, chociaż straciła na sile, jest dalej bardzo groźna. W Chinach historia zaczyna się od początku. Czy nas czeka to samo?

Covid-19 nie był tylko złym snem, chociaż niektórzy ludzie zdają się tak do tego podchodzić. Tymczasem koronawirus dalej istnieje i jest w stanie siać prawdziwe spustoszenie. Chiny ponownie walczą o przetrwanie.

O tym, że jest bardzo źle dobitnie świadczą działania rządzących. Władze miasta Shenzhen na południu Chin zamknęły tymczasowo targ Huaqianbei, największy targ sprzętu elektronicznego na świecie. Wstrzymały również działanie 24 stacji metra po wykryciu 11 nowych zakażeń koronawirusem.

Chiny: Covid-19 znowu wywoła światową pandemię?

Chociaż po latach pandemii wydaje się, że to niewiele, przypominamy, że wystarczył jeden przypadek do wywołania światowej pandemii Covid-19. Nic dziwnego, że teraz działania są tak zorganizowane i nasilone.

Trzy główne budynki targu Huaqianbei, gdzie sprzedawane są układy scalone, części telefonów komórkowych oraz inne podzespoły elektroniczne, pozostaną zamknięte do 2 września

- przekazał Reuters, powołując się na miejscowych urzędników i osoby pracujące na targu.

Pojawiły się tam nie tylko infekcje objawowe, ale potwierdzono także bezobjawowe zakażenia. Większość krajów świata złagodziła restrykcje po zaszczepieniu znacznego odsetka ludności, ale Chiny obstają przy strategii "zero covid" i dążą do całkowitej eliminacji koronawirusa.

Myślicie, że im się to uda, czy raczej znowu wszyscy zostaniemy zamknięci w domach?