Dramat

COVID-19 zabił 16-latkę. Młodych ofiar przybywa

27.03.2020  08:36
COVID-19 zabił 16-latkę. Młodych ofiar przybywa
COVID-19 zabił 16-latkę. Młodych ofiar przybywa Fot: Shutterstock

COVID-19 zabił 16-letnią dziewczynę we Francji. Pomimo przeświadczenia niektórych, jakoby patogen był niebezpieczny jedynie dla osób starszych, choroba coraz częściej brutalnie atakuje ludzi młodych.

COVID-19 zabrał życie dziewczynie, która dopiero je rozpoczynała. 16-latka z Francji zmarła przez szalejącą epidemię. Do tej pory słyszeliśmy o zmarłej 21-latce z Wielkiej Brytanii i 13-latce z Panamy, które padły ofiarami koronawirusa.

Zmarłych młodych ludzi wciąż przybywa. Warto podkreślić - mylne jest przekonanie o tym, że COVID-19 jest niebezpieczny jedynie dla osób starszych i schorowanych, a młodzi i zdrowi przechodzą go jak zwykłe przeziębienie. Nigdy nie wiadomo, jak zareaguje nasz organizm.

COVID-19 zabija też młodych

Dyrektor generalny w resorcie zdrowia Jerome Salomon poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, że dziewczyna zmarła w regionie Ile-de-France niedaleko Paryża. Jednocześnie mężczyzna odmówił odpowiedzi na pytanie, czy 16-latka miała choroby współistniejące.

Tym samym Francuzka stała się jedną z najmłodszych ofiar koronawirusa na świecie.

Warto to podkreślić z całą mocą i zaznaczyć, że osoby młode nie powinny wychodzić z domu i tym samym narażać innych i siebie na niebezpieczeństwo. Pamiętajcie o tym, zanim podejmiecie nierozsądną decyzję.

Przeczytaj więcej
Komentarze