Niebezpieczeństwo atomowe

CZARNOBYL atakowany. Rosjanie otworzyli ogień

Malwina Kossela
26.03.2022  13:59
Czarnobyl znów atakowany przez Rosjan
Czarnobyl znów atakowany przez Rosjan Fot: Rex Features/East News

Rosjanie wciąż nie cofają się przed niczym i atakują w czułe punkty. Tym razem otworzyli ogień tuż obok Czarnobyla. Czy powinniśmy się bać?

Czarnobyl to czuły punkt naszej części Europy. Wszyscy, którzy doświadczyli dramatu wybuchu elektrowni atomowej, boją się, że taka katastrofa może się powtórzyć. Rosjanie ten strach regularnie wykorzystują.

Czarnobyl znów atakowany przez Rosjan

Po raz kolejny prowadzą w tym obszarze działania zbrojne. Rosyjskie wojska zajęły Sławutycz, miasto oddalone około 60 km na wschód od elektrowni atomowej w Czarnobylu - poinformowały w sobotę przed południem władze obwodu kijowskiego.

Okupanci wdarli się do miasta Sławutycz i zajęli szpital miejski. Otworzyli ogień, rzucane są granaty dźwiękowe

- czytamy we wpisie na Telegramie.

„Mieszkańcy miasta wyszli na proukraiński wiec z symbolami narodowymi. (...) Rosjanie otworzyli ogień, strzelając w powietrze. W tłum rzucane są granaty dźwiękowe. Ale mieszkańcy się nie rozchodzą, wręcz przeciwnie, jest ich coraz więcej. (...) Według najnowszych informacji mer miasta Jurij Fomiczow został uprowadzony przez najeźdźców. Rada Miasta w pełnym składzie kontynuuje swą pracę” - dodano.

W tym momencie około 25-tysięczny Sławutycz jest całkowicie odcięty od reszty kraju przez siły rosyjskie. „Brakuje tam żywności i leków” - informuje zaatakowane miasto. Ten horror w Ukrainie trwa już miesiąc.

Czytaj także