18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ODPARTO ROSJĘ!

Charków pod kontrolą Ukraińców

27.02.2022  13:27
Charków wrócił pod kontrolę Ukrainy
Charków wrócił pod kontrolę Ukrainy Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Charków to jedno z większych ukraińskich miast, o które całą noc trwały brutalne walki. Teraz ponownie jest ono pod kontrolą swoich obywateli. Ukraińcom udało się odeprzeć rosyjskie wojsko.

Charków jest jednym z większych i kluczowych dla obecnego konfliktu zbrojnego miast w Ukrainie. Całą noc to właśnie o tę lokalizację toczyły się najbrutalniejsze walki, niewyłączające bombardowań.

Obecnie Ukraina może poinformować o wielkim sukcesie. Po niezwykle trudnej nocy to dla rodzimego wojska wyszło słońce. Ukraińskiemu wojsku udało się odeprzeć atak wojska rosyjskiego. Charków pozostaje obecnie pod kontrolą Ukrainy! 

Charków wrócił pod kontrolę Ukrainy

O odbiciu Charkowa z rąk Rosjan informuje m.in. reporter "Kiev Independent" Illia Ponomarenko, który już wcześniej przekazał dobre wieści o odzyskaniu przez siły ukraińskie miasta Irpień. 

Wojna jednak daleka jest od swojego końca. Obecnie w Kijowie, o które toczą się najbardziej zacięte walki, jest bardzo niebezpiecznie. "Wszędzie strzelanina, bomby i żołnierze" – powiedział Amol, uchodźca z Ukrainy, który w niedzielę przyjechał do punktu recepcyjnego w Chełmie. 

W związku z masową pomocą humanitarną, jaką Polacy okazują przybywającym do naszego kraju uchodźcom z Ukrainy, w niektórych województwach przestaje obowiązywać zakaz handlu. Wszystko po to, by ludzie mogli swobodnie dalej przekazywać najpotrzebniejsze zakupy na rzecz potrzebujących.

Zakaz handlu w niedzielę przestaje tymczasowo obowiązywać w dwóch województwach

– ogłosił rzecznik rządu Piotr Müller.

Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, w szczególności przy trasach, którymi poruszają się osoby przemieszczające się z Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów.