18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec nadziei

Potworna katastrofa. Samolot zniknął, ludzkie szczątki dryfują w wodzie

12.12.2019  13:46
Potworna katastrofa. Samolot zniknął, ludzkie szczątki dryfują w wodzie
Potworna katastrofa. Samolot zniknął, ludzkie szczątki dryfują w wodzie Fot: U.S. Air Force

Co się stało z samolotem Hercules C-130, który w poniedziałek zniknął z radarów, całkiem jakby rozpłynął się w powietrzu? Ustalenia są niestety dramatyczne - w czasie poszukiwań maszyny, natrafiono na szczątki pasażerów.

Wojskowy samolot Hercules C-130 zniknął bez wieści w poniedziałek. Ciągle nie wiadomo, co stało się z maszyną, gdzie jest i co z 38-osobami przebywającymi na pokładzie. Niestety, właśnie potwierdza się najczarniejszy scenariusz.

Samolot wyruszył z Punta Arenas do Base Eduardo Frei Montalva na Antarktydzie w poniedziałek o godzinie 16.55. Dwie godziny później nagle urwał się kontakt z pilotem. Początkowo władze miały nadzieję, że maszynie udało się awaryjnie wylądować. Niestety, już wiadomo, że doszło do potwornej katastrofy.

Porozrywane ciała na wodzie

Po zaginięciu samolotu w Chile ruszyły poszukiwania. Od poniedziałkowego wieczoru udało się odnaleźć pojedyncze części Herculesa. Niestety, natrafiono też na ludzkie szczątki.

Poszukiwania nadal trwają. Siły powietrzne Chile poinformowały w oficjalnym komunikacie o odnalezieniu części maszyny, dryfujących na wodzie w odległości około 30 km od miejsca, w którym ostatni raz nawiązano kontakt z pilotem. Z kolei gubernator Magallanes - Jose Fernandez - przekazał informacje o znalezieniu kawałków ciał pasażerów.

Kontynuujemy poszukiwania i mamy nadzieję odnaleźć ciała i czarne skrzynki z samolotu

- powiedział chilijskim mediom kierujący akcją poszukiwawczą generał Eduardo Mosqueira.

logo Tu się dzieje