18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powtórka z Wuhan?

Chińska wioska odcięta od świata. Wykryto tajemniczą chorobę

09.08.2020  19:28
Chińska wioska odcięta od świata. Wykryto tajemniczą chorobę
Chińska wioska odcięta od świata. Wykryto tajemniczą chorobę Fot: Grigvovan/Shutterstock

Chińska wioska Suji Xincun w regionie Mongolii Wewnętrznej została odcięta od świata, po tym, jak jeden z mieszkańców zmarł na dżumę. Czy to początek kolejnej epidemii?

Chińska wioska odcięta od świata z powodu przypadku tajemniczej choroby. Był to drugi potwierdzony i pierwszy śmiertelny atak dżumy w tym regionie. Czyżby czekała nas przykra powtórka z Wuhan? 

Koronawirus z Chin rozprzestrzenił się na cały świat, oby z dżumą nie było tak samo. Biorąc pod uwagę nauki z nieodległej przeszłości, chińskie władze zdecydowały o zamknięciu wioski i odizolowania jej od reszty świata.

Chińska wioska odizolowana od świata

Informację o śmierci zarażonego mężczyzny upubliczniła Miejska Komisja Zdrowia Baotou. Jak podaje "New York Post", mieszkańcy wioski Suji Xincun, w której mieszkał zmarły, zostali poddani kwarantannie.

Teren został odgrodzony oraz przeprowadzono obowiązkową dezynfekcję domów. Wiadomo już, że zmarły miał kontakt z 35 osobami. Teraz wszystkie one muszą przejść przez okres przymusowej izolacji.

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia na dżumę rocznie choruje około 2 tysięcy osób na całym świecie. W samych Chinach między 2009 a 2018 rokiem potwierdzono 26 przypadków, z czego 11 zakończyło się śmiercią pacjentów.

Niestety, nauka z przeszłości mówi nam, że z dżumą należy uważać. Już kiedyś jej zjadliwe pandemie doprowadzały do śmierci ludzi w dramatycznych okolicznościach. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze