18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna epidemia?

Nie żyje pacjent zakażony HANTAWIRUSEM

24.03.2020  21:54
Nie żyje pacjent zakażony HANTAWIRUSEM
Nie żyje pacjent zakażony HANTAWIRUSEM Fot: Shutterstock

Chiny dopiero co kończą kilkumiesięczne zmagania z koronawirusem, a być może już widać na horyzoncie kolejne zagrożenie. Nie żyje pacjent zakażony hantawirusem.

Chiny przekazały wyjątkowo niepokojącą w obecnej sytuacji wiadomość. Zmarł pacjent, który zaraził się hantawirusem. Patogen ten pochodzi od szczurów i myszy, dla człowieka jest śmiertelnie niebezpieczny, co właśnie się potwierdziło.

Chiny: Nie żyje człowiek zakażony hantawirusem

Zmarły pacjent pochodził z prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin. Jego choroba ujawniła się, kiedy zasłabł w drodze do pracy. 32 osoby, które jechały z nim autobusem, zostały natychmiast poddane testom w lokalnym szpitalu. Jak donosi "Global Times", nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat wyników oraz samopoczucia potencjalnych zakażonych.

Hantawirus objawia się bólami głowy i zmęczeniem. Chory może mieć również bóle mięśni przypominające grypę. Niestety, najczęstszą i najbardziej niebezpieczną chorobą przez nie wywoływaną jest hantawirusowy zespół płucny. Choroba cechuje się wysoką, sięgającą 50% przypadków, śmiertelnością.

Miejmy nadzieję, że nie wybuchnie z tego kolejna epidemia. Tego byśmy już chyba wszyscy nie znieśli.

Przeczytaj więcej
Komentarze