18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe przypadki

Nadciąga druga fala epidemii. Powrót wirusa w Chinach

Wojciech Kozicki
12.04.2020  10:17
Koronawirus w Chinach - nowe dane i rosnąca lcizba chorych
Koronawirus w Chinach - nowe dane i rosnąca lcizba chorych Fot: Facebook/Rekord

Pandemia koronawirusa na świecie to wciąż dramatyczne dane i statystyki, ale Chiny wydawały się wygrywać z COVID-19. Mówiony o kolejnych dobach bez nowych zakażeń koronawirusem, ale niestety, spełnia się koszmar, który zapowiadali epidemiolodzy. Nadciąga druga fala epidemii.

Koronawirus w Chinach zaczął przegrywać, a władze poluzowały restrykcje nawet w samym Wuhan, gdzie wybuchła epidemia. Jednak w kraju w ciągu ostatniej doby odnotowano 99 nowych przypadków koronawirusa, a więc dwukrotnie więcej niż poprzedniego dnia. Narodowa Komisja Chin informuje, że 97 nowych zakażeń to osoby, które przyjechały z zagranicy.

Ryzyko przywiezienia nowych przypadków do kraju jest dramatyczne – powiedział Wen Guohui, który jest burmistrzem miasta Guangzhou i zapowiada szczególnie ostre restrykcje wobec przyjezdnych. (Reuters)

Epidemiolodzy ostrzegali, że nadciąga druga fala koronawirusa, a gdy tylko liczba przypadków zaczęła rosnąć, 25 marca w Chinach wprowadzano zakaz przyjazdu do kraju dla wszystkich obcokrajowców, a prezydent Chin Xi Jinping zażądał dokładnej kontroli na granicach.

Bilans chorych na koronawirusa w Chinach nie uwzględnia przypadków bezobjawowych, a tych w sobotę odnotowano 63. W piątek było ich 34, a w niedzielę już mówi się o 49 nowych chorych osobach. Łącznie w Chinach liczba chorych sięgnęła 83 tys. osób, z których 3,5 tys. zmarło. Media podają, że do tej pory wyzdrowiało 77 tys. pacjentów w Chinach.

Również Korea Południowa odnotowała „łagodny wzrost liczby zachorowań”. Rząd działa zdecydowanie, by nie pozwolić na powrót epidemii. Wprowadza elektroniczne bransoletki dla tych, który łamią zasady kwarantanny.

Chińczycy byli pewni, że wygrali, ale do Azji wraca niepokój, ponieważ nadciąga nowa fala zakażeń. Kwarantanna, śmierć i cierpienie są znów na horyzoncie – pisze CNN.

Przeczytaj więcej
Komentarze