18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

superroznosicielka w akcji

Chiny znów się zamykają. Druga fala epidemii przez JEDNĄ OSOBĘ!

23.04.2020  13:20
Chiny znów się zamykają. Druga fala epidemii przez JEDNĄ OSOBĘ!
Chiny znów się zamykają. Druga fala epidemii przez JEDNĄ OSOBĘ! Fot: Shutterstock

Chiny zamknęły ponad 10-milionowe miasto Harbin. W tamtejszym szpitalu wybuchła druga fala epidemii koronawirusa. Wszystko przez jedną młodą kobietę.

Superroznosiciele to wyjątkowo niebezpieczne osoby. Całkowicie nieświadome roznoszą koronawirusa i są w stanie zakazić dużo więcej ludzi, niż normalnie.

W mieście Harbin w Chinach superroznosicielką okazała się 22-letnia Han. Kobieta w marcu wróciła z USA i przeszła przymusową kwarantannę. Nie wykazywała żadnych objawów choroby i nie przeszła testów. Po skończonej izolacji spotkała się z sąsiadami. Ci z kolei zorganizowali małe spotkanie ze znajomymi. Wkrótce jeden z nich w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Fala zakażeń

Jak się okazało, wcale nie z powodu koronawirusa - mężczyzna miał udar. Lekarze nie wiedzieli, że jest nosicielem. Pacjent zakaził kolejne osoby. W sumie koronawirusa wykryto już u 75 osób, z czego u 23 nie występują żadne objawy. Pozostałe 52 chorują na COVID-19. Kwarantanną objęto około 500 osób, pod nadzorem pozostaje kilka tysięcy.

Miasto zostało ponownie zamknięte - wprowadzono rygorystyczne ograniczenia, z domów można wychodzić jedynie w maseczkach, wszystkie imprezy zostały odwołane, a z metropolii nie można się wydostać. Nowe ogniska koronawirusa stwierdzono na kilku różnych osiedlach.

Jednocześnie w Harbin i Chinach wybuchł skandal - urzędnicy odpowiadający w mieście za kontrolowanie epidemii, mieli ukrywać przed władzami nowe przypadki zachorowań.

Przeczytaj więcej
Komentarze