18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczyt paniki w Chinach

Zabierają ludziom pieniądze. Mogą przenosić koronawirusa!

16.02.2020  17:03
Zabierają ludziom pieniądze. Mogą przenosić koronawirusa!
Zabierają ludziom pieniądze. Mogą przenosić koronawirusa! Fot: GREG BAKER/AFP/East News

W Chinach trwa wielka dezynfekcja. Odkażane są mieszkania, samochody, ulice. Teraz rząd postanowił wyczyścić coś jeszcze - odbiera ludziom pieniądze.

Koronawirus trawi chińską prowincję Hubei. Choć władze Chin oficjalnie ogłaszają, że przejmują kontrolę nad COVID-19, liczba zarażonych i zmarłych stale rośnie. W szpitalach jest już około 68 tys. osób, prawie 1700 zmarło.

Władze Chin postanowiły więc wykonać krok, jakiego raczej nikt się nie spodziewał - zabierają ludziom pieniądze!

Chińczycy bez banknotów

Jak się okazuje, władze boją się, że koronawirus może roznosić się przez banknoty. W związku z tym banki rozpoczęły masową akcję odbierania pieniędzy obywatelom. Wszystkie juany w państwie mają być wymienione na nieskazitelnie czyste. Zanim to jednak nastąpi, czeka je dezynfekcja i kwarantanna.

Banknoty zostaną poddane działaniu ultrafioletu i wysokich temperatur, co ma zabić bakterie. Później będą izolowane przez tydzień lub dwa i dopiero wtedy znów trafią do obiegu - podaje "The Guardian".

Działania Chin wcale nie są bezsensowne - banknoty przechodzą bowiem z rąk do rąk i są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych przedmiotów codziennego użytku!

Przeczytaj więcej
Komentarze