18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabra

DRAMATYCZNY POŻAR W SZKOLE. Spłonęło kilkanaścioro dzieci

25.06.2021  11:29
Pożar w szkole. Spłonęły dzieci
Pożar w szkole. Spłonęły dzieci Fot: Ringo Chiu/Shutterstock

Koszmarne doniesienia. Ogień strawił budynek szkoły sztuk walki. Zginęło 18 osób, większość to dzieci w wieku 7-16 lat.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek wczesnym ranem w szkole sztuk walki w Henan w środkowych Chinach. Gdy pojawił się ogień, w budynku przebywało 34 uczniów.  Niestety nie wszystkim udało się go opuścić.

Według wstępnych doniesień, ogień pojawił się, gdy dzieci spały. Uczniowie w ciągu dnia pobierali tam nauki kung-fu, jednak nie wracali do swych domów na noc - to ośrodek z internatem - podaje BBC.

Dzieci spłonęły w szkole

W pożarze zginęło aż 18 osób, większość to dzieci w wieku 7-16 lat. Kolejnych 16 osób jest rannych. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali. Cztery osoby są w stanie krytycznym.

Jak podają media, służby na miejsce pożaru przybyły niemal natychmiast, mimo to nie udało się ocalić wszystkich uczniów. Już wiadomo, że w sprawie została aresztowana jedna osoba – kierownik szkoły. Rodzice uczniów skarżą się, że informacje o zajściu są blokowane. Najbliżsi osób, które przeżyły, nie mają żadnych doniesień o stanie pociech, nie mogą ich też zobaczyć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej