18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne informacje

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Na pokładzie ponad 130 osób

21.03.2022  10:41
Katastrofa lotnicza w Chinach
Katastrofa lotnicza w Chinach Fot: Steve Jolicoeur/Shutterstock

Samolot Being 737 należący do linii lotniczych China Eastern Airlines rozbił się w prowincji Guangxi (Chiny). Na pokładzie znajdowały się 133 osoby. Wstępne doniesienia wskazują na to, że maszyna została całkowicie zniszczona.

Samolot chińskich linii lotniczych rozbił się na południu Chin. Chińska telewizja państwowa przekazała, że na pokładzie znajdowało się 123 pasażerów, a także 9 członków załogi.

Wiadomo, że Boeing 737 leciał z Kunmingu w prowincji Junnan do Kantonu, w prowincji Guangdong. Obecnie trwa akcja ratunkowa – informuje chińska telewizja.

Pierwsze nagrania publikowane w sieci wskazują, że Boeing po zdarzeniu z ziemią zapalił się i został całkowicie zniszczony.

Samolot rozbił się w Chinach

Na miejsce wysłano służby ratunkowe. Akcję utrudnia górzysty, gęsto zalesiony teren.

Jak informuje Reuters, "w ciągu ostatniej dekady chiński przemysł lotniczy był jednym z najbezpieczniejszych na świecie". Ostatni wypadek samolotu na terenie ChRL miał miejsce 12 lat temu. Wówczas władze informowały o 44 ofiarach.