18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Zawalił się hotel. Wiele ofiar, ludzie pod gruzami [WIDEO]

Wojciech Kozicki
13.07.2021  14:16
Chiny. Zawalił się hotel. Rośnie liczba ofiar [WIDEO]
Chiny. Zawalił się hotel. Rośnie liczba ofiar [WIDEO] Fot: xinhua/Xinhua News/East News

Katastrofa w Chinach. W mieście Suzhou na wschodzie kraju zawalił się hotel. Wiele osób wciąż pozostaje zaginionych, a ratownicy szukają ich pod gruzami. Niestety, rośnie też liczba ofiar śmiertelnych.

Tragedia w Chinach. W poniedziałek 12 lipca zawaliła się część hotelu w mieście Suzhou. Początkowo informowano, że jedna osoba zmarła, a 10 było zaginionych. Bilans staje się jednak coraz bardziej tragiczny. Do rana we wtorek z rumowiska wydobyto osiem ciał i sześcioro ocalałych, z czego pięcioro z obrażeniami przewieziono do szpitali.

Katastrofa w Chinach. Szukają ludzi pod gruzami hotelu

9 osób wciąż pozostaje zaginionych. W akcji udział bierze ponad 600 ratowników z całej prowincji Jiangsu. Trwa dochodzenie mające ustalić jaka była przyczyna katastrofy, o czym informuje agencja prasowa Xinhua. Jednocześnie media przypominają, że to kolejna taka katastrofa w Chinach, bo w marcu 2020 roku w mieście Quanzhou na wschodzie kraju zawalił się hotel wykorzystywany jako miejsce kwarantanny w związku z pandemią COVID-19.

Zawalony budynek to część budżetowego hotelu Siji Kaiyuan, dysponującego 54 pokojami. Według nieoficjalnych informacji chińskich mediów zawalona część służyła jako miejsce do gry w madżonga. 30-letni budynek miał początkowo trzy piętra, ale w ostatnich latach dobudowano kolejne – podaje Polsat News.

Zawalił się hotel w Chinach. Katastrofa i wiele ofiar [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej