18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Są wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy autokaru z Chorwacji

09.08.2022  14:45
Chorwacja. Tragiczny wypadek polskiego autokaru z pielgrzymami
Chorwacja. Tragiczny wypadek polskiego autokaru z pielgrzymami Fot: EAST NEWS

Wypadek autokaru pielgrzymów w Chorwacji wstrząsnął światem. Powoli wyjaśniane są przyczyny tej tragedii. Sprawdzono m.in. wyniki sekcji zwłok kierowcy, który tamtego felernego dnia zasiadł za kółkiem. 

W czasie pielgrzymki do Medjugorje doszło do straszliwego wypadku, w wyniku którego zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 jest w ciężkim stanie. Wiadomo już, że polski autokar wypadł z drogi na łuku jezdni i wpadł w betonowy przepust. Odcinek drogi, na którym doszło do tragedii, nie wygląda na niebezpieczny. Niestety, siła uderzenia doprowadziła to do zmiażdżenia przedniej części pojazdu, dlatego skutek tego wypadku jest tak wstrząsający.

Chorwacja. Tragiczny wypadek polskiego autokaru z pielgrzymami

Przez służby chorwackie i polskie tłumaczone są teraz przyczyny tej tragedii. Przypuszczano, że kierowca autokaru po prostu zasnął za kierownicą i dlatego wypadł z drogi. Teraz do wiadomości publicznej podane zostały wyniki sekcji zwłok 72-letniego mężczyzny.

72-letni kierowca, który stracił panowanie nad autobusem, nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na ostre choroby

– nieoficjalnie ustaliła chorwacka państwowa telewizja HRT.

Potwierdzono, że to 72-latek kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Służby odnalazły jego ciało zapięte pasami bezpieczeństwa na fotelu kierowcy. Niestety, drugi kierowca, który był zmiennikiem 72-latka również zmarł.

Konsul RP w Zagrzebiu Dagmara Luković potwierdziła dodatkowo, że śledczy zidentyfikowali już wszystkie ofiary wypadku polskiego autobusu. Jeszcze długo będziemy słyszeć o skutkach tej tragedii, która zabrała życie tak wielu ludzi.