18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Antyszczepionkowcy wymiękają

Chorzy na COVID-19 błagają o szczepionkę. "Myśleli, że to oszustwo"

22.07.2021  16:23
Antyszczepionkowcy chorują na COVID-19
Antyszczepionkowcy chorują na COVID-19 Fot: Photocarioca/Shutterstock

Od kilku tygodni na całym świecie niepokojąco rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Jak relacjonują lekarze, do szpitali coraz częściej trafiają osoby młode, bez chorób współistniejących. Jedna z lekarek ze szpitala w Brimingham podzieliła się przerażającą historią.

USA od kilku tygodni zmagają się z kolejną falą koronawirusa. Obecnie każdej doby przybywa ponad 37 tysięcy nowych infekcji. Za gwałtowny atak pandemii odpowiada dość wolna akcja szczepień, a także brak przekonania do preparatów przeciw COVID-19.

COVID-19 atakuje antyszczepionkowców

Lekarka pracująca w szpitalu Brimingham (stan Alabama) opublikowała poruszający wpis dotyczący jej pracy w ostatnich tygodniach.

Przyjmuję do szpitala młodych, zdrowych ludzi z bardzo poważnymi infekcjami COVID-19. Jedną z ostatnich rzeczy, które robią przed intubacją, jest błaganie mnie o szczepionkę. Trzymam ich za rękę i mówię, że przepraszam, ale już za późno - opowiada Dr Brytney Cobia z Grandview Medical Center.

Jak dodaje, bliscy chorych, którzy przegrali z COVID-19 są zaskoczeni informacją o śmierci. Część z nich uważała, że choroba ich nie dotyczy, a szczepionki są oszustwem i maszynką do robienia pieniędzy.

Myśleli, że to oszustwo, że to polityczne. Myśleli, że ponieważ mają określoną grupę krwi lub określony kolor skóry, nie będą tak ciężko chorować. Myśleli, że to tylko grypa. Ale mylili się. Chcieliby cofnąć czas - mówi dr Cobia.

Według statystyk urzędników ze stanu Alabama ponad 90 proc. przypadków śmierci i hospitalizacji dotyczy osób, które nie zamierzały się szczepić lub nie przyjęły dwóch dawek preparatu przeciw COVID-19.

Czytaj także
Przeczytaj więcej