18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Woda w płucach"

Brutalny chrzest, dziecko zmarło!

Wojciech Kozicki
05.02.2021  13:46
Śmierć dziecka na chrzcie. Ksiądz zabił dziecko?
Śmierć dziecka na chrzcie. Ksiądz zabił dziecko? Fot: Andrej Porochnenko/East News

Chrzest dziecka w kościele może okazać się zabójczo niebezpieczny. Rumuński Kościół Prawosławny jest w piekielnym ogniu krytyki, ponieważ dziecko zmarło podczas chrztu. W jego płucach znaleziono wodę.

Chrzest dziecka zakończył się niewyobrażalną tragedią, a Rumuński Kościół Prawosławny przez internautów oskarżany jest o dzieciobójstwo. Sześciotygodniowe dziecko zmarło po ceremonii chrztu. Oficjalna przyczyna śmierci to zatrzymanie akcji serca u dziecka. Media przypominają, że prawosławny obrządek nakazuje trzykrotne zanurzenie noworodka w wodzie święconej.

Chrzest i śmierć dziecka

Do zatrzymania akcji serca u chłopca doszło po ceremonii chrztu w poniedziałek. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, ale zmarło kilka godzin później. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że w płucach martwego dziecka znaleziono wodę. Prokuratura już rozpoczęła śledztwo i ksiądz może zostać oskarżony o morderstwo. „The Guardian” pisze, że to nie pierwsza taka tragedia w ostatnich latach.

W internecie już pojawiła się petycja, by brutalny i ryzykowny obrządek został zmieniony. Jak na razie podpisało ją kilkadziesiąt tysięcy osób, ale hierarchowie prawosławnego kościoła raczej nie ugną się pod naporem krytyki. Arcybiskup Teodozjusz Petrescu, czyli jeden z czołowych hierarchów rumuńskiego kościoła, już zapowiedział, że rytuał nie ulegnie zmianie.

Aż 80% obywateli Rumunii wyznaje prawosławie. Kościół Prawosławny w tym kraju cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze