18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Food trucki umarlaki

Trzymali w nich zmarłych na COVID-19, teraz trafi tam jedzenie

Wojciech Kozicki
18.05.2020  11:14
Chłodnie na ofiary koronawirusa i przekąski
Chłodnie na ofiary koronawirusa i przekąski Fot: YouTube/NBC New York

Koronawirus w USA zbiera śmiertelne żniwo, a szczególnie w Nowym Jorku rozegrał się korona-horror. Zwłoki nie mieściły się w szpitalnych kostnicach, więc trzymano je w ciężarówkach-chłodniach. Po wszystkim będą używane to transportu jedzenia jako food trucki.

Całkiem niedawno wybuchła afera, gdy mieszkańcy Brooklynu poczuli potworny smród unoszący się nad ulicami. Okazało się, że awarii uległy ciężarówki-chłodnie, w których trzymano złwłoki zmarłych na koronawirusa. Jak podaje „USA Today”, gdy epidemia się skończy, pojazdy będą wykorzystane ponownie, tym razem do transportu jedzenia.

Lodówka na zwłoki i jedzenie

U.S. Food and Drug Administration wydało już rekomendację i takie użycie chłodni nie będzie łamaniem prawa. Muszą być jednak odpowiednio wyczyszczone i zdezynfekowane. Osoby sprzątające mobilne kostnice muszą również zachować określone w przepisach środki bezpieczeństwa, np. pracować w odpowiednich strojach ochronnych.

Amerykańskie media przypominają, że trzymanie zwłok w takich jeżdżących chłodniach nie jest niczym nowym w USA. Są w ten sposób wykorzystywane m.in. podczas katastrof takich jak huragan Katrina, gdy w domach pogrzebowych i kostnicach brakuje miejsca. Służby zapewniają, że nawet w takich warunkach, zachowany jest szacunek dla ciał zmarłych.

Każde zwłoki, nawet jeśli znajdują się takiej chłodni bardzo krótko, są ułożone twarzą do góry w wodoodpornym i wzmocnionym plastikowym worku. Każdy zmarły ma szpitalną opaskę lub numer identyfikacyjny – pisze USA Today.

Chłodnie do wszystkiego

Zazwyczaj te chłodnie są wykorzystywane, by dostarczać jedzenie np. do szkół, szpitali i domów opieki społecznej. Przechowuje się w nich żywność również podczas dużych imprez jak festiwale muzyczne. Są nimi także transportowane lekarstwa i delikatna elektronika.

Zepsuły się chłodnie, w których trzymano zmarłych na koronawirusa [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze