18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trudny moment

Ciężki stan królowej Elżbiety II. Monarchini ledwo chodzi

16.05.2022  18:10
Stan zdrowia królowej Elżbiety II się sypie
Stan zdrowia królowej Elżbiety II się sypie Fot: Alessia Pierdomenico/Shutterstock

Królowa Elżbieta II jest symbolem monarchii brytyjskiej. Niestety, ostatnio z władczynią jest znacznie gorzej i widać wyraźne oznaki jej podeszłego wieku. Na obchodach swojego platynowego jubileuszu nie była już nawet w stanie iść zupełnie o własnych siłach.

Królowa Elżbieta II jest ukochaną władczynią Brytyjczyków i żywym symbolem ich kraju. Niestety, od czasu śmierci ukochanego męża, księcia Filipa — jej stan zdrowia również szybko się pogarsza. Poddani są zrozpaczeni.

Śmierć księcia Filipa na chwilę przed jego setnymi urodzinami doprowadziła królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę — zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie małżonek królowej zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło — ona niemalże się załamała.

Stan zdrowia królowej Elżbiety II się sypie

Stan zdrowia królowej Elżbiety II wyraźnie się pogarsza. Bacznie obserwujący swoją monarchinię poddani zauważyli, że na oficjalnych spotkaniach zaczęła się ona pojawiać z laską, a dodatkowo wyraźnie schudła. Elżbieta II jest już co prawda w bardzo zaawansowanym wieku, ma już 95 lat, ale do tej pory nigdy nie narzekała na problemy zdrowotne. Przeciwnie, wydawała się okazem witalności.

Podczas obchodów platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II na terenie Zamku Windsor odbyło się wielkie wydarzenie, które uświetniły występy gwiazd, w tym Toma Cruise'a czy Helen Mirren. Nie zabrakło także wspomnienia zmarłego księcia Filipa. Niestety, na tych uroczystościach sama władczyni musiała się wspomagać laską, o własnych siłach coraz ciężej jej się chodzi. Brytyjczycy są załamani, nie potrafią sobie wyobrazić kraju bez rządów królowej.

Pałac Buckingham odmówił komentarza w sprawie pogarszającego się stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Gdyby przytrafiło się jej nieszczęście, na tronie zasiadłby książę Karol, który jest najdłużej "czekającym" na koronę monarchą w historii. 

Czytaj także