18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powstaną obozy

Co Putin zrobi z Ukrainą? Szczegółowy plan przejęcia kraju

05.02.2022  10:09
Szczegółowy plan podboju Ukrainy
Szczegółowy plan podboju Ukrainy Fot: Karasev Viktor/Shutterstock

Co się stanie, jeśli Rosja zajmie Ukrainę? Według raportu służb specjalnych Władimir Putin ma już opracowany szczegółowy plan przejęcia kraju i zarządzania nowo podbitymi terenami. Atak zakłada kapitulację ukraińskich miast, stworzenie obozów dla aktywistów, a następnie referendum.

Dziennik "Bild" powołując się specjalny raport opracowany przez służby wywiadowcze, ujawnił, jak może wyglądać scenariusz ataku Władimira Putina na Ukrainę. Najbardziej prawdopodobna opcja zakłada atak na pełną skalę, a następnie kilkuetapowy proces przejmowania kraju.

Rosja stworzy nowe państwo

Najpierw Rosjanie zakładają kapitulację największych miast, w których powstaną komórki tajnych służb. Formacje te miałyby składać się ludzi lojalnych wobec Władimira Putina. Następnie powstałaby tak zwana Rada Ludowa, czyli fałszywy parlament.

Kolejny krok zakłada ogłoszenie stanu wyjątkowego, a także założenie obozów, w których zamykano by ukraińskich aktywistów. Trafiałyby tam głównie osoby odmawiające współpracy oraz zagrażające realizacji całego planu. Co ciekawe, służby donoszą, że powstała już nawet lista aktywistów, którzy w pierwszej kolejności trafią za kratki.

Głównym planem Władimira Putina jest utworzenie państwa związkowego. Podobnie jak w przypadku Krymu, na terenie całej Ukrainy przeprowadzono by referendum dotyczące przyłączenia do Rosji. Kontrolę nad nowym państwem sprawowałaby nie tylko Rosja, ale również Białoruś. Główny ośrodek dowodzenia oczywiście znajdowałby się w Moskwie. Ostatecznie doprowadziłoby to do powstania reżimu marionetkowego. Blitzkrieg, obozy… czy ktoś tego planu w przeszłości już nie realizował?

Czytaj także