18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Co piąty pacjent umiera na koronawirusa. Przykre i nieznane fakty

31.07.2020  10:57
Co piąty pacjent umiera na koronawirusa. Przykre i nieznane fakty
Co piąty pacjent umiera na koronawirusa. Przykre i nieznane fakty Fot: Simon Kadula/Shutterstock

Koronawirus rośnie w siłę i bije w Polsce wszelkie rekordy. Tymczasem na jaw wychodzą nieznane do tej pory fakty o tym, jak bardzo niebezpieczny jest COVID-19.

Koronawirus uderzył w Polskę ogromną falą. Dziś padł drugi rekord zachorowań od początku pandemii - w związku z tym minister zdrowia przerwał urlop i przybył do Warszawy by odbywać narady ze sztabem kryzysowym.

Tymczasem na jaw wychodzą wcześniej nieznane informacje. Okazuje się, że w Niemczech sytuacja z koronawirusem była naprawdę dramatyczna, a co piąty pacjent umierał z powodu COVID-19.

Koronawirus groźniejszy niż myśleliśmy

Przeczy to przeświadczeniu o niskiej śmiertelności choroby, z którym aktualnie żyjemy. Eksperci przeanalizowali śmiertelność wśród pacjentów przyjętych do 920 tamtejszych szpitali. Aż 53 proc. przyjętych do placówek medycznych skończyło pod respiratorami.

Z osób, które trafiły pod respirator - umarła ponad połowa. Wygląda więc na to, że wirus jest o wiele bardziej niebezpieczny niż nam się to przedstawia w oficjalnych komunikatach.

Oczywiście, zgodnie z obecnym stanem naszej wiedzy, najczęściej na COVID-19 umierali seniorzy, ale nie tylko. Badania przeprowadził Instytut Badawczy AOK, Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI) oraz Uniwersytet Techniczny w Berlinie.

Czeka nas dramat?

Przeczytaj więcej
Komentarze