18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest dobrze

Covid-19 wraca! Tuż za naszą granicą wybuchła groza

16.06.2022  10:50
Covid-19 szaleje w Niemczech
Covid-19 szaleje w Niemczech Fot: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Covid-19 wraca do nas z całą mocą? Bardzo niepokojące informacje płyną z Niemiec do Polski. Wszystko wskazuje na to, że pandemia może się znów rozkręcić. Dopiero co odetchnęliśmy z ulgą, by znów mierzyć się z dramatem.

Covid-19 nie odpuszcza! Chociaż w Polsce już zapomnieliśmy o wszelkim strachu i obostrzeniach, za naszą zachodnią granicą sytuacja znowu robi się bardzo nieciekawa. W Niemczech dochodzi właśnie do letniej fali koronawirusa.

Mieliśmy nadzieję, że Covid-19 zniknął już zupełnie, ale te nadzieje okazały się płonne. W Polsce ma być źle jesienią, a w Niemczech źle jest już teraz. Nasi zachodni sąsiedzi zmagają się z kolejnym atakiem pandemii.

Zapowiadana letnia fala koronawirusa stała się niestety rzeczywistością

- oświadczył minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach.

Covid-19 szaleje w Niemczech

Liczba zakażeń koronawirusem w tym kraju znów lawinowo rośnie. W Niemczech pojawiły się już ostrzeżenia, skierowane przede wszystkim do tych osób, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg Covid-19.

Ponieważ obecny wariant wirusa jest bardzo łatwo przenoszony, zdecydowanie zalecam, aby osoby starsze i osoby z wcześniej istniejącymi schorzeniami zaszczepiły się ponownie. Niekoniecznie zapobiega to zakażeniu, ale zapobiega ciężkim przebiegom choroby

- stwierdził niemiecki minister zdrowia w wywiadzie dla gazety "Rheinische Post".

Jednocześnie pojawiają się apele o przyjmowanie czwartej dawki szczepionki przeciwko Covid-19. W tym samym czasie w Polsce pokaźne grono osób nie przyjęło nawet dawki pierwszej. Jesteście jeszcze dobrej myśli?

Czytaj także