18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia wraca?

Covid-19 zaatakował na LUKSUSOWYM WYCIECZKOWCU

14.07.2022  15:13
Covid-19 na luksusowym statku
Covid-19 na luksusowym statku Fot: Andy Wong/Associated Press/East News

Covid-19 nieco się wyciszył w okresie wakacyjnym, ale znowu atakuje. Na luksusowym wycieczkowców wybuchła istna epidemia, kiedy kolejne zakażenia rozprzestrzeniły się lotem błyskawicy.

118 potwierdzonych przypadków Covid-19 wykryto w tym tygodniu na statku wycieczkowym The Coral Princess, cumującym w Australii. Chorych jest 114 członków załogi i czterech pasażerów. Kiedy wydawało się, że pandemia na dobre nam odpuszcza, doszło do takiego dramatu.

Covid-19 na luksusowym wycieczkowcu

Chociaż szczepionki na Covid-19 opanowały nieco zarazę, to ta jest dalej groźna. Przekonali się o tym ludzie, którzy zarazili się na luksusowym statku wycieczkowym. Nie ma od choroby ucieczki.

Zakażeni pasażerowie opuścili pokład, obsługa pozostała w izolacji, na statku. Nie ma wątpliwości, że liczba zakażeń na całym świecie znowu rośnie i już niedługo od nowa możemy się zmagać z pandemią.

Warto dodać, że na The Coral Princess, który płynął do Nowej Południowej Walii, a który musiał zacumować w australijskim Brisbane, znajdowało się wraz z załogą ponad 2,3 tys. osób. Testy potwierdziły 118 przypadków zakażeń, w tym 114 wśród obsługi wycieczkowca i cztery wśród pasażerów. 

Smutny jest fakt, że rejs ten był jednym z pierwszych po tym, jak w Australii przywrócono możliwość wejścia na wody dużych międzynarodowych statków wycieczkowych. Od marca 2020 roku było to bowiem zakazane ze względu na pandemię koronawirusa. Ponury chichot losu?

Czytaj także