18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Czarnobyl płonie. Ogień wdarł się do najbardziej skażonej strefy

11.04.2020  16:10
Czarnobyl płonie. Ogień wdarł się do najbardziej skażonej strefy
Czarnobyl płonie. Ogień wdarł się do najbardziej skażonej strefy Fot: JP Phillippe/Shutterstock

Czarnobyl stanął w płomieniach. Strażacy robią, co mogą by go ugasić, ale wciąż jest bardzo źle. Ogień wdziera się do najbardziej skażonej strefy. Strach pomyśleć, jak ogromne będą skutki tego pożaru. 

Czarnobyl od kilku dni płonie i strażacy nie dają sobie rady ze skalą zniszczeń. Silnie skażona strefa grozi nam wszystkim wywołaniem kolejnej fali dramatu. Policja złapała już podpalacza, który zaprószył ogień dla zabawy.

Niestety, złapanie winnego nie daje nam jednocześnie szansy na natychmiastowe uporanie się z tragicznymi wydarzeniami, które mają miejsce. Tym bardziej, że ogień trawi najmocniej skażone strefy i może niedługo przypomnieć nam o tym, co z ludzkim ciałem robi promieniowanie.

Czarnobyl płonie. Ogień w najgorszej strefie

Skażenie największe jest w Czerwonym Lesie i mieście Prypeci. To tam języki ognia zaczynają już siać spustoszenie. Zdjęcia z miejsca pożaru przyprawiają nas wszystkich o dreszcze. Rozprzestrzenia się on w tempie błyskawicznym i objął już ponad 100 kilometrów kwadratowych.

W walkę ze śmiercionośnym pożarem w Czarnobylu zaangażowanych jest kilkuset strażaków. W akcji gaśniczej mają oni do dyspozycji ciężki sprzęt - pojazdy IMR zbudowane na bazie czołgu T-55. 

Nie wiadomo, jakie konsekwencje przyniesie pożar terenu silnie skażonego radioaktywnie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej