18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

grozi nam katastrofa?

Gigantyczny pożar w Czarnobylu. Ogień dotarł pod elektrownię!

Emilia Waszczuk
13.04.2020  17:44
Gigantyczny pożar w Czarnobylu. Ogień dotarł pod elektrownię!
Gigantyczny pożar w Czarnobylu. Ogień dotarł pod elektrownię! Fot: YAROSLAV EMELIANENKO/AFP/East News

Kolejne przerażające informacje z Czarnobyla. Potężny pożar w strefie zamkniętej dotarł już niemal do Elektrowni Jądrowej. Strażacy robią, co mogą.

Koszmar na Ukrainie. W strefie zamkniętej po wybuchu elektrowni w Czarnobylu, doszło do pożaru. Dziś objętych nim są już tysiące hektarów. Niestety, w poniedziałek ogień przedarł się do najbardziej skażonej strefy - Czerwonego Lasu. Ale to nie koniec złych informacji.

Jak podają Napromieniowani.pl, od Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej ogień dzieli już zaledwie kilkaset metrów. Strażacy robią wszystko, co w ich mocy, by ogień nie powędrował dalej. Czy jest szansa na to, że za chwilę płonąć będzie elektrownia?

Teren jest ściśle ogrodzony i oddzielony od lasów, więc szanse przejścia pożaru są niewielkie. Strażacy robią jednak, co mogą, by zapobiec wszelkim ewentualnościom

- piszą Napromieniowani.

Na szczęście na horyzoncie pojawiły się chmury, a synoptycy zapowiadają opady. Ukraińcy liczą na to, że deszcz pomoże ugasić ogień i ochronić ich przed kolejną katastrofą.

logo Tu się dzieje