18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bzyczący zabójca

Czarny szerszeń dotarł do Europy. Zamordował pierwszą ofiarę

12.05.2020  15:15
Czarny szerszeń dotarł do Europy. Zamordował pierwszą ofiarę
Czarny szerszeń dotarł do Europy. Zamordował pierwszą ofiarę Fot: ELAINE THOMPSON/AFP/East News

Czarny szerszeń jest olbrzymim i ogromnie niebezpiecznym owadem. Gigant z Azji dotarł do Europy i już zbiera śmiertelne żniwo. Jest pierwsza ofiara bzyczącego mordercy.

Czarny szerszeń to wielki, niebezpieczny i agresywny owad. Do tej pory występował w Azji, ale z uwagi na zmiany klimatyczne, zaczął się przemieszczać. Ku naszej rozpaczy, wielki owad wylądował już w Europie. Co gorsza, zabrał już życie pierwszej ofierze.

Czarny szerszeń zbiera śmiertelne żniwo

54-letni Hiszpan zmarł po ugryzieniu azjatyckiego szerszenia giganta. Informację podało Fox News, które zaznaczyło, że w chwili zdarzenia mężczyzna akurat pracował przy swoim ulu. Czarny szerszeń stanowi przede wszystkim ogromne zagrożenie dla pszczół, w ciągu kilku godzin potrafi zniszczyć cały ul. Tego najbardziej obawiają się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, w których szerszeń azjatycki również się już zadomowił.

Gigant osiąga nawet 5 cm długości i atakuje wyjątkowo wściekle. Jego jad jest w stanie z łatwością zabić człowieka. Czarny szerszeń przyczynia się rocznie do śmierci 50 osób w Japonii. Teraz jego panowanie rozprzestrzenia się na Europę. 

Kiedy ktoś zobaczy takiego gargantuicznego owada, absolutnie nie należy go dodatkowo rozdrażniać. Pilnujmy siebie i dbajmy przede wszystkim o nasze zdrowie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze