18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tam pandemia wygasa

Koniec z maseczkami na zewnątrz. Radość w całym kraju

12.05.2020  18:36
Koniec z maseczkami na zewnątrz. Radość w całym kraju
Koniec z maseczkami na zewnątrz. Radość w całym kraju Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Czechy podjęły niesamowicie ważną decyzję. U naszego sąsiada od 25 maja nie trzeba będzie już nosić maseczek na zewnątrz. Wszyscy czekamy, aż u nas też będzie tak dobrze.

Czechy od 25 maja będą wolne od maseczek noszonych na zewnątrz. Zakrywanie nosa i ust dalej będzie obowiązywało w zamkniętych pomieszczeniach, w środkach komunikacji publicznej i w taksówkach. Jednakże na spacer nasi sąsiedzi będą mogli wyjść bez takich akcesoriów.

Czechy znoszą nakaz noszenia maseczek na dworze

Z całą pewnością wśród Czechów panuje ogromna radość. Wciąż obowiązywało będzie zachowywanie odpowiedniego dystansu społecznego, ale na powietrze już każdy wyjdzie odetchnąć swobodnie pełną piersią. Oczywiście, od tej reguły są pewne wyjątki. 

Maseczka nie będzie potrzebna, gdy ktoś spaceruje samotnie i nikogo nie ma w pobliżu. W pozostałych przypadkach będzie konieczna

- powiedział czeski minister zdrowia Adam Vojtiech, cytowany przez wnp.pl. Nie dotyczy to jednak rodzin i osób, które na co dzień ze sobą mieszkają.

Przypominamy jednocześnie, że Czechy wprowadziły obowiązkowe noszenie maseczek wszędzie, znacznie wcześniej niż Polska. Nakaz ich zakładania obowiązywał tam od 19 marca 2020 roku, podczas gdy u nas wszedł w życie dopiero 16 kwietnia. Miało to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Eksperci podkreślają, że Czechy rewelacyjnie radzą sobie z pandemią COVID-19. Dotychczas w tym kraju odnotowano niespełna 8200 potwierdzonych przypadków zakażenia, w tym 283 ofiary śmiertelne. Tylko pozazdrościć im tak dobrej sytuacji.

Przeczytaj więcej
Komentarze