18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Były niezgodne z prawem

WOLNOŚĆ! Koniec z certyfikatami covidowymi

10.02.2022  15:24
Czechy zmieniają pandemiczne zasady
Czechy zmieniają pandemiczne zasady Fot: Bartłomiej Magierowski/East News

Czechy zaznają teraz wolności. Nadchodzi ostateczny koniec z certyfikatami covidowymi w całym kraju. Nasi sąsiedzi będą mogli się teraz zdecydowanie swobodniej poruszać po publicznych przestrzeniach.

Dziś o północy w Czechach przestał obowiązywać nakaz pokazywania paszportów covidowych przed wejściem do restauracji, obiektów noclegowych czy na imprezy masowe. Nasi sąsiedzi mogą więc znacznie bardziej wyluzować się względem obostrzeń koronawirusowy.

Warto zaznaczyć, że przed tygodniem Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że wymóg okazywania certyfikatów covidowych przed wejściem do wymienionych wyżej miejsc, był niezgodny z prawem.

Czechy zmieniają pandemiczne zasady

Obecnie w Czechach certyfikat covidowy należy okazywać jedynie przy wjeździe do kraju zza granicy, by poświadczyć o przebytym szczepieniu. Taki wymóg wydaje się uzasadniony i zdecydowanie bardziej swobodny dla mieszkańców kraju.

Co więcej, Czesi w ogóle żegnają coraz silniej pandemię koronawirusa i związane z nią utrudnienia administracyjne. W kraju tym, od 18 lutego przestana być obowiązkowe testy w zakładach pracy i szkołach.

Dodatkowo od 1 marca w Czechach pozostaną w mocy już tylko niektóre ograniczenia sanitarne. Praktycznie będzie to tylko obowiązek noszenia masek ochronnych FFP2 w pomieszczeniach zamkniętych i tam, gdzie nie da się zachować półtorametrowej odległości od innych osób.

Zazdrościcie naszym sąsiadom szybkiego wyjścia z pandemii?