18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus odpuszcza

Imprezy masowe wracają, koniec maseczek. Ludzie w euforii

20.05.2020  19:04
W Czechach wracają imprezy masowe. Koniec maseczek
W Czechach wracają imprezy masowe. Koniec maseczek Fot: Shutterstock

Na zniesienie tych ograniczeń ludzie czekali z utęsknieniem. Po pierwsze - w końcu będzie można odetchnąć pełną piersią. Po drugie - nareszcie wrócą spotkania towarzyskie, niewielkie koncerty czy wesela. A koronawirus znika, niestety nie w Polsce.

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 przekroczyła już na świecie 5 milionów. Niestety, końca pandemii nie widać - w niektórych krajach wirus ciągle się rozpędza. W innych - jak w Polsce - ani nie znika, ani nie przybiera na sile. Ale świat wraca do życia.

Minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że już niedługo - prawdopodobnie - zdejmiemy z twarzy maseczki. Jadwiga Emilewicz poinformowała z kolei o całkowitym odmrożeniu gospodarki. Zniesienia kolejnych obostrzeń powinniśmy spodziewać się już 1 czerwca. Tymczasem nasi sąsiedzi już od poniedziałku cieszyć się będą pełnią życia.

Wracają imprezy

Od 25 maja w Czechach przywrócone zostaną imprezy masowe. Na początek obowiązywać ma ograniczenie do 300 uczestników. Już za dwa tygodnie - jeśli przypadków zakażeń nie będzie przybywać w zatrważającym tempie - limit zostanie zwiększony do 600 osób, a 22 czerwca do 1000.

Ale to nie wszystko. Już od poniedziałku Czesi będą mogli korzystać między innymi z basenów, kąpielisk i saun suchych. W wodzie i saunie będą musieli jednak zachowywać dystans. Od poniedziałku nasi sąsiedzi wrócą też do restauracji, barów czy klubów nocnych - te jednak otwarte będą jedynie do godziny 23.

Co więcej, od 25 maja Czesi nie będą musieli nosić maseczek w przestrzeni publicznej. Osłanianie twarzy nadal będzie jednak obowiązywać w pomieszczeniach zamkniętych. W Polsce pierwsze poluzowania w tej kwestii możliwe są dopiero w czerwcu.

Przeczytaj więcej
Komentarze