18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czesi w szoku

Katastrofa kolejowa, zderzyły się pociągi. Są ofiary śmiertelne

07.07.2020  17:38
Katastrofa kolejowa. Kilkadziesiąt osób rannych, są ofiary śmiertelne
Katastrofa kolejowa. Kilkadziesiąt osób rannych, są ofiary śmiertelne Fot: Czeska Policja

Katastrofa kolejowa u naszych południowych sąsiadów. W Czechach zderzyły się dwa pociągi. Nie żyją co najmniej 3 osoby, kilkadziesiąt jest rannych.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek koło miejscowości Pernink w powiecie Karlowe Wary, tuż obok granicy z Niemcami. Dwa pociągi zderzyły się czołowo - jeden z nich jechał z Karlowych Warów do Johanngeorgenstadtu w Niemczech, drugi w przeciwnym kierunku. Nie wiadomo na razie, jaka była przyczyna katastrofy - sprawę bada prokuratura.

Trwa akcja ratunkowa

Niestety już wiadomo, że śmierć w katastrofie poniosły co najmniej 3 osoby, a około 30 zostało rannych. Nie wiadomo przy tym, ile dokładnie osób podróżowało pociągami, dlatego bilans ofiar może ulec zmianie.

W akcji ratowniczej, prowadzonej w trudnym, górzystym terenie, udział bierze 11 zespołów straży pożarnej i 10 karetek pogotowia. Na miejsce skierowano śmigłowiec. O pomoc Czesi poprosili także Niemców - do wypadku skierowano służby z Saksonii. Pobliskie szpitale są w stanie pełnej gotowości na przyjęcie rannych.

Przeczytaj więcej
Komentarze