18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrzymana produkcja!

Skażona czekolada w sklepach! Szok w fabryce!

Wojciech Kozicki
01.07.2022  14:40
Czekolada skażona salmonellą. Wycofują słodycze ze sklepów
Czekolada skażona salmonellą. Wycofują słodycze ze sklepów Fot: MASTO/East News

Salmonella wykryta w największej fabryce czekolady na świecie – dostawy wstrzymane! Czeka nas czekoladowy kryzys? Fabryka czekolady w Belgii należąca do szwajcarskiej firmy Barry Callebaut potwierdziła niepokojące informacje.

Fabryka czekolady w Belgii należąca do szwajcarskiej firmy Barry Callebaut 30 czerwca zdecydowała do odwołania wstrzymać dostawy hurtowej ilości płynnej czekolady dla 73 klientów. Powodem jest wykrycie salmonelli w jednej partii produkcyjnej. Źródłem zakażenia była lecytyna używana w produkcji. Belgijska agencja ds. bezpieczeństwa żywności FAVV już wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Salmonella w czekoladzie. Produkcja i dostawy wstrzymane

Firma Barry Callebaut obecnie kontaktuje się z klientami, którzy mogli dostać produkt potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia. Jak na razie czekolada nie będzie produkowana we wspomnianej fabryce. Rzecznik firmy uspokaja, że większość skażonych produktów nadal znajdowała się fabryce i nie została dostarczona klientom.

Z czekolady z tej fabryki korzystają takie firmy jak m.in. Hershey, Mondelēz, Nestlé i Unilever. Belgijska fabryka czekolady produkuje rocznie średnio 2,2 mln ton czekolady rocznie.

Profilaktycznie wstrzymujemy dostawy hurtowej ilości płynnej czekolady dla naszych 73 klientów. Wszystkie nasze produkty zostały zablokowane. Bezpieczeństwo żywności ma dla nas ogromne znaczenie, a skażenie na linii produkcyjnej stanowi wyjątek. Mamy dobrze zdefiniowane zasady i procedury dotyczące bezpieczeństwa żywności – poinformował rzecznik firmy.