18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie kimał wiecznie?

Kim Dzong Un umiera? Trump skomentował plotki

Wojciech Kozicki
24.04.2020  07:48
Donald Trump życzy Kimowi powrotu do zdrowia
Donald Trump życzy Kimowi powrotu do zdrowia Fot: Facebook/Fox News

Czy Korea Północna straci kolejnego dyktatora? Od kilku dni światowe media donoszą, że Kim Dzong Un prawdopodobnie jest w ciężkim stanie i umiera. Te informacje postanowił skomentować sam prezydent USA Donald Trump.

Kim Dzong Un lada moment będzie kimał wiecznie? Jak podało we wtorek CNN, przywódca Korei Północnej przeszedł operację serca i jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Pojawiły się już nawet informacje, że pewna kobieta miała przejąć po nim władzę w kraju. Okazuje się jednak, że pulchny potwór raczej ma się dobrze.

Kim Dzong Un i Donald Trump

Donald Trump postanowił skomentować doniesienia CNN i uważa, że to kolejny fake news w wydaniu tej stacji. W czwartek w Białym Domu zapewniał również, że ma dobre stosunki z Koreą Północą i Kimem.

Mam nadzieję, że czuje się dobrze - powiedział Donald Trump o Kimie.

Czemu Kima ni ma?

Przypominamy, że afera zaczęła się, gdy dyktator 15 kwietnia nie pojawił się na uroczystościach poświęconych jego dziadkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi. Jednak przedstawiciele amerykańskiej armii zdementowali plotki o rychłej śmierci Kima i zapewniali, że nadal sprawuje pełną władzę w kraju. Przedstawiciele władzy w Korei Południowej również twierdzą, że Kim ma się dobrze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej